El Salvador Başkanı Nayib Bukele, 15 Milyon Dolar Karşılığında 410 Bitcoin (BTC) Daha Satın Aldıklarını Duyurdu!

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile BTC başına 36.585 dolar ortalama ile 15 milyon dolar karşılığında 410 adet Bitcoin satın aldıklarını duyurdu. Böylece El Salvador, rezervlerine toplamda 1.801 adet Bitcoin eklemiş oldu.

El Salvador, 410 Bitcoin Daha Satın Aldı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile 15 milyon dolar karşılığında 410 BTC aldıklarını duyurdu. 410 adet ek Bitcoin alımında, BTC başına ortalama fiyat ise 36.585 dolar oldu. 7 Eylül 2021’de Bitcoin’i yasal para birimi kabul eden El Salvador, bu süreçte kademeli olarak Bitcoin satın aldı. Orta Amerika ülkesi, kaydettiği son 410 BTC’lik alımı ile birlikte de rezervlerinde toplamda 1801 Bitcoin biriktirmiş oldu.

Kripto para borsası Cryptocom yakın tarihli bir raporunda, daha çok sayıda gelişmekte olan ülkenin El Salvador gibi Bitcoin’i benimseyen bir politika yürütmesi durumunda, küresel kripto para piyasasının 2022’nin sonuna kadar bir milyar kullanıcıya ev sahipliği yapabileceğini yazdı.

Cryptocom’un Yakın Tarihli Raporu

Yakın zamanlı bir raporunda Cryptocom, daha çok sayıda gelişmekte olan ülkenin El Salvador gibi Bitcoin’i benimseyen bir politika yürütmesi durumunda kripto para piyasası üzerindeki baskının önemli ölçüde azalacağını ve kripto para birimlerinin daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşabileceğini yazdı.

Yeni raporunda Cryptocom, Bitcoin’in benimsenme oranının global ölçekte artması ve piyasanın 2022 yılında değer artışlarına devam etmesi durumunda, kripto para ekosisteminin bir milyar kullanıcıya ev sahipliği yapabileceğini ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

BTT Coin Neden Binance’de Yok? BTTC Ne Zaman İşleme Alınacak?

Sonrakini Oku

Panik Satışlar, FOMO’lar ve Stratejiler: Doğru Kripto Para Yatırımı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın