El Salvador Başkanı Nayib Bukale’den Dikkat Çeken Bitcoin Açıklaması! “Herkes İçin Yeterli Olmayacak”

Lider kripto para birimi Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %50 oranında düzeltme yapmış olsa da hayranları ve destekçileri  Bitcoin’e daha fazla güvenmeye devam ediyor.

El Salvador başkanı Nayib Bukale ise, son yayınladığı tweet’te lider kripto para birimi hakında bir takım açıklamalarda bulundu. İşte Nayib Bukale’nin açıklamaları;

Nayib Bukale: “Herkes İçin Yeterli Olmayacak”

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Öyle ki Nayib Bukale, dünya çapındaki milyonerlerin yakında Bitcoin satın almaya başlayacağını ve herkes için yeterli Bitcoin olmayacağını açıklayan bir tweet paylaştı.

Bukale, yaptığı paylaşımda dünyadaki milyarderlerin en az 1 Bitcoin satın almaya başlaması durumunda Bitcoin arzının yeterli olmayacağını ve bu durumun büyük bir fiyat artışına neden olacağını belirtti.

İşte Nayib Bukale’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımın tamamı;

“Dünyada 50 milyondan fazla milyoner var. Her birinin en az bir Bitcoin’e sahip olmaları gerektiğine karar verdiklerini hayal edin. Ama sadece 21 milyon Bitcoin var. Yarısına bile yetmiyor. Devasa bir fiyat artışı sadece bir zaman meselesidir.”

Ayrıca El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, son Bitcoin fiyat düzeltmesi nedeniyle baskı altında kaldı. Öyle ki ülkenin hazinesi üzerinden yaptığı Bitcoin alımları, IMF gibi bazı büyük kurumlar tarafından tepki topladı.

Geçtiğimiz hafta, Uluslararası Para Fonu (IMF) bir kez daha El Salvador’dan Bitcoin‘i resmi para birimi olarak kabul etmekten vazgeçmesini istedi. Ancak Bukele, bugünkü yaptığı paylaşımla birlikte IMF’den tekrar tekrar gelen taleplerden vazgeçecek durumda olmadığını gösterdi.

Pek Çok Ülke El Salvador’un İzinden Gitmek İstiyor

Tüm bunlara ek olarak ilginç bir şekilde daha fazla ülke ve yargı alanı El Salvador’un izinden gitmek için çaba sarfediyor. Öyle ki ABD’nin Arizona Eyaleti de Bitcoin’i çok yakında yasal bir ihale haline getirmeyi planlıyor.

Kripto analisti Lark Davis konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Arizona’nın düzenleyicileri ikna etmeyi başarması durumunda bunun çok büyük bir anlaşma olabileceğini belirtti ve şöyle söyledi;

“Arizona, Bitcoin’i yasal ihale haline getirmeyi başarırsa, bu çok büyük bir anlaşma olacak!  Ayrıca BTC’nin bir ABD eyaletinde yasal ihale olmasının etkileri oldukça büyük olabilir! Kolay olmasını beklemeyin.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Ülke, Kripto Para Yatırımcılarına Sınav Uygulamayı Planlıyor! İşte Detaylar

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasaklanacak Mı? Temel Politika Sorunları ve Çevresel Etkiler!

Bir Cevap Yazın