El Salvador Başkanı Açıkladı: 44 Ülke Temsilcisi, Bitcoin’i Tartışmak Adına Bir Araya Geliyor!

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile 44 ülke temsilcisinin Bitcoin başta olmak üzere dijital ekonomi ve bankasız bankacılık gibi pek konuyu tartışmak adına El Salvador’da bir araya geleceğini duyurdu. Bukele, Twitter hesabından yapılacak bu görüşmenin detaylarını paylaştı.

El Salvador Başkanı Duyurdu: 44 Ülke Temsilcisi Bir Araya Geliyor

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Orta Amerika ülkesinde yapılması planlanan ve Bitcoin, dijital ekonomi gibi konularının ele alınacağı organizasyonu Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu. Bukele, 44 ülke temsilcisinin Bitcoin, finansal katılım ve dijital ekonomi gibi pek çok konuyu tartışmak üzere El Salvador’da bir araya geleceğini açıkladı.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında bu ifadelere yer verdi:

“Yarın, 32 merkez bankası ve 12 finans otoritesi (44 ülke), finansal katılım, dijital ekonomi, bankasız bankacılık, Bitcoin’in piyasaya sürülmesi ve ülkemizdeki faydalarını görüşmek üzere El Salvador’da bir araya gelecek”

 

Bugün Gerçekleşecek Görüşmede Bitcoin, Finansal Katılım ve Dijital Ekonomi Gibi Konular Ele Alınacak

Orta Amerika ülkesi El Salvador, Eylül 2021’de Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu ve bu zamana kadar kademeli olarak çeşitli fiyat seviyelerinden düzenli olarak Bitcoin satın aldı. Uluslararası Para Fonu (IMF) başta olmak üzere pek çok küresel finans kurumu El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesinin ülkenin finansal istikrarı adına bir risk oluşturabileceği yönünde çok sayıda rapor yayınladı. Bitcoin’in El Salvador’da resmi para birimi olarak kabul edilmesinin kısa bir süre sonrasında Nayib Bukele, bir Bitcoin şehri kurulacağını açıklayarak yeni projesini de duyurdu.

Nayib Bukele, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ise 44 ülke temsilcisinin El Salvador’da bir araya geleceğini ve Bitcoin, dijital ekonomi, finansal katılım gibi pek çok konunun tartışılacağını kamuoyuna açıkladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Madenciliğine Yeni Soluk: SEC Onay Verecek mi?

Sonrakini Oku

Binance CEO’sundan LUNA ve UST Açıklaması!

Bir Cevap Yazın