El Salvador 150 Bitcoin (BTC) Daha Satın Aldı: “Dipten Satın Aldık!”

Dünyada Bitcoin’i yasal varlık olarak benimseyen ilk ülke olarak kayıtlara geçen El Salvador, tüm eleştirilere rağmen kararlı görünüyor. Yapılan son Bitcoin alımı da bu durumu destekliyor.

Toplam Bitcoin Miktarı: 700 BTC

Yapılan son açıklamalara göre El Salvador bugün yaşanan düşüşü bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdi ve rezervlerine 150 BTC daha ekledi. Böylece El Salvador’un sahip olduğu Bitcoin miktarı 700’e ulaştı.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele bu hamlesini, “Dipten satın alırsanız sizi asla kimse yenemez.” sözleri ile duyurdu. Dolayısıyla Bukele bu seviyelerin bir dip noktası olduğunu düşünüyor ve Bitcoin hamlesinin arkasında olduğunu ifade ediyor.

Bukele’nin bu hamlesinin, kripto para birimlerinde düşüşlerin yaşandığı ve BTC’nin de son 24 saatte %5’lik düşüş kaydettiği döneme denk geldiğini belirtmek gerekiyor.

Kripto Topluluğunun Tepkisi

Kripto para topluluğu El Salvador’un düşüşte satın alma hamlesini oldukça olumlu karşılamış gibi görünüyor. Örneğin; piyasanın popüler isimlerinden Lark Davis, “Artık dipten satın alan bir ülke var! El Salvador az önce 150 BTC daha aldı!” sözleri ile heyecanını dile getirdi.

Buna ek olarak Bukele de yaptığı açıklamalarda, kripto para ekosisteminde sıkça kullanılan “yatırım tavsiyesi değildir” argümanına atıfta bulunarak “Başkanlık tavsiyesidir.” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) İçin Geçmiş On Yıl Muhteşemdi! Peki Ya Gelecek On Yıl?

Sonrakini Oku

DCA (Dolar Maliyeti Ortalaması) Nedir?

Bir Cevap Yazın