Ekosistem Büyüyor: Dünyaca Ünlü İsim Sade Bir Dille NFT’leri Anlattı!

Dünyaca ünlü isim Paris Hilton, 18 Ağustos’ta Tonight Show’da yer aldı ve Jimmy Fallon’un kendisine NFT’ler hakkında soru sorması ile Hilton, non-fungible token’ların (NFT) ne olduğunu sade bir dille anlattı.

Paris Hilton ve NFT Bakış Açısı

Program esnasında konuşma NFT’lere geldiğinde Fallon Hilton’a, non-fungible token’ların ne olduğu noktasında bir soru yöneltti. Hilton, bu kripto para birimlerinin, benzersiz token’lar olduğunu, Blockchain üzerinde kullanıcılara sunulduklarını ve sanat, müzik, deneyimler, fiziksel nesneler gibi herhangi bir şeyin satışı için kullanılabileceklerini dile getirdi.

Bu noktada ikilinin bu yılın Mart ayı başlarında bir NFT satan ve bu anlaşmadan 69 milyon dolar kazanan ABD’li sanatçı Beeple’dan bahsettikleri de görülüyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre Hilton ve kendi NFT koleksiyonunun değeri 1,11 milyon doların üzerinde bulunuyor. Nisan ayında Paris Hilton, yeni NFT trendine katılmış ve bir tasarımcı olan Blake Kathryn ile işbirliği içinde non-fungible token koleksiyonunu yaratmıştı.

Elde edilen bilgilere göre NFT serisi, 220.000 dolara satılan ve müzayede bittikten sonra toplamda 1,11 milyon dolar getirmesi beklenen üç non-fungible token içeriyor.

Hilton Kriptolarla İlgili

Paris Hilton, son zamanlarda kripto para birimleriyle ilgilenmeye başladı. Şubat ayında ortaya çıkan haberlere göre CNBC’den Closing Bell ile yaptığı röportajda ünlü isim, Bitcoin hakkında “çok, çok heyecanlı” olduğunu ve bir süredir BTC aldığını dile getirdi.

Öte yandan Temmuz ayı sonlarında, ünlü bir Wall Street yatırımcısı ve varlık yöneticisi olan Mike Novogratz da “Next with Novo”nun bir bölümünde NFT’leri övmüştü.

Galaxy Digital kripto hedge fonu başkanı gelecekte her sektöre non-fungible token’ların dahil olmasını beklediğini belirtti. Novogratz, yalnızca sanat, müzik değil, sağlık sektörü de dahil olmak üzere her endüstrinin topluluk oluşturmak, topluluğu büyütmek ve kar elde etmek için NFT’leri kullanacağını düşünüyor.

 

Kayank: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çin’in Sosyal Medyası Weibo’nun Son Kripto Para Adımı Tepki Çekti!

Sonrakini Oku

KRİPTO PARA BORSASI SEÇİMİ

Bir Cevap Yazın