Ekonomist: Bitcoin’in Bu Seviyeyi Aşması Her Şeyi Başlatabilir

Bitcoin (BTC) fiyatı 1 aylık grafiğe bakıldığında oldukça dalgalı gözükse de aslında son iki haftadır bu indikatörde ciddi bir düşüş olduğu görülüyor. 6.000 dolar bandına inen BTC son dört gündür 7.000 dolar ile 7.200 dolar seviyeleri arasında sıkışmış gibi gözüküyor. Boğaların ilk hedefi ise 7.470 dolar olarak biliniyor. Daha önce ciddi bir direnç oluşan bu bölgenin kırılması ciddi bir yükselişi de beraberinde getirebilir.

Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Seviye

Önde gelen kripto para analistlerinden CryptoYoda da 18 Nisan tarihinde en güncel analizini ve Bitcoin fiyatı hakkındaki görüşünü paylaştı. Twitter üzerinde 200.000’den fazla takipçisi bulunan analist, lider kripto para biriminin 7.475 doları kırması ile birlikte ayıların etkilerinin ortadan kalkacağını belirtti.

Birçok short yani düşüş odaklı pozisyonun böyle bir durumda tasfiye olacağını ve sıfırlanacağını belirten tecrübeli analist, asıl fiyat yükselişinin tam olarak bu seviyeden sonra gelebileceğini altını çizdi. Analist, Twitter üzerinden yaptığı ek bir açıklamada da Bitcoin fiyatı ve olası düşüş durumunu değerlendirdi.

CryptoYoda’ya göre trendin devam etmesi için gereken düşüşün hala gerçekleşmediğini ve bunun olup olmayacağının kritik önem taşıdığını belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Fiyatı İçin Dip Göründü Mü? Daha Fazla Düşüş Mümkün Mü?

Sonrakini Oku

Yatırımcılar Boğa Hissiyatı İçinde

Bir Cevap Yazın