Ekonomist: Bitcoin’de Sert Düşüşe Hazırlanın

Önde gelen Amerikalı ekonomist Peter Schiff, Bitcoin‘in (BTC) son günlerde yakaladığı inanılmaz yükselişe rağmen bunun yakın bir zamanda düşeceğini iddia etmekten geri durmuyor. Schiff, lider kripto para biriminin özellikle çok beklenen Halving sonrasında sert bir düşüş yaşayacağını ve BTC yatırımcılarının tahminlerinin tam tersinin gerçekleşeceğini düşünüyor.

Bitcoin 7.700 dolardan 9.400 dolara kadar yükselerek aslında %20 ve üzerinde bir artış yakalamıştı. Bu, Schiff’in en büyük yatırımı olarak nitelendirdiği altının bile 2020 yılında elde ettiği yükselişin neredeyse iki katına denk geliyor. Schiff ise buna rağmen BTC’nin 2020 yılının sonlarına doğru dip noktaya kadar düşeceğini belirtti.

Schiff, Bitcoin’de Düşüş Bekliyor

Schiff, Twitter üzerinden bir kullanıcıya verdiği cevapta, BTC’nin Halving sonrasında altından çok daha zor bulunan sınırlı bir varlık haline gelmeyeceğini belirtti. Ünlü ekonomiste göre BTC arzı büyümeye devam edecek ancak yine de bu daha yavaş gerçekleşecek. Ünlü Bitcoin eleştirmenine göre buna rağmen Halving ile fiyatı yükselten alıcılar, Halving gerçekleştikten sonra geri adım atacaklar ve talep ciddi anlamda düşecek.

Schiff’e göre düşen talep ve artan arz Bitcoin için olumlu değil tam aksine olumsuz bir gelişme olacak. Bu durum aslında arz-talep dengesine göre doğru olsa da BTC’nin Halving sonrasında talep görmeyeceği varsayımı oldukça yanlış gibi gözüküyor. Bitcoin’in 9.400 dolara olan yükselişinde bile sektöre çok fazla yeni yatırımcının girdiği ve talebin arttığı görülmüştü.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tim Draper, Bitcoin Adaptasyonunun Rekor Kıracağını Düşünüyor

Sonrakini Oku

Bitcoin, ABD’deki Olumlu Gelişme İle Yükselişe Geçti

Bir Cevap Yazın