Efsanevi Analistten Korkutan Bitcoin Tahmini: Fiyat Bu Sefer Dibe Mi Gidiyor?

Bitcoin (BTC) son günlerde şüphesiz tarihinin en büyük düşüşlerinden birisini yaşadı ve düşüş hala devam edecek gibi. 9.200 dolar seviyesinden başlayan düşüş, Bitcoin gece 3.000 dolar bandına inene kadar devam etti ve daha sonra hafif bir sıçrama fiyatı yeniden 5.000 dolar üzerine yükseltti.

Bitcoin 1.000 Dolara Düştü

Bu da Bitcoin’in Aralık ayından beri sergilediği %50’lik ralliyi sıfırlayıp, daha da altına inilmesine yol açtı. Bitcoin’in bu düşüşü bazı yatırımcılar ve analistler tarafından fırsat olarak değerlendirilse de, daha önce defalarca başarılı tahminlerde bulunan efsanevi analist Peter Brandt ise yatırımcıları uyardı.

Brandt, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kendi görüşüne göre Bitcoin’in 1.000 dolar altına bile inmesinin olası olduğunu vurguladı. Peter Brandt daha önce yaptığı tahmininde Bitcoin’in 5.500 dolara kadar ineceğini bilmişti ve bu sebeple kendisinin tahminlerinin oldukça önemli olduğu biliniyor.

Bitcoin’in daha önce 50.000 dolara bile çıkabileceği konuşulurken, şimdi konuşulan seviyeler oldukça korkutucu. Daha önce Tone Vays gibi önde gelen kripto para ve Bitcoin analistleri de lider kripto para biriminin 4.000 dolar seviyesine kadar düşeceğini tahmin etseler de, Peter Brandt kadar başarılı bir ismin yaptığı dip tahmini korku yarattı.

Bitcoin konusunda kötü durum senaryoları olduğu gibi, aynı zamanda yükseliş odaklı tahminler de mevcut. Ünlü kripto para analisti Pentauhdi yayınladığı son tahmininde BTC’nin Haziran ayına doğru yeniden şahlanabileceğini vurgulamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Türk İnşaat Firması Işıklar Grup’tan Işıklar Coin!

Sonrakini Oku

Piyasada Adeta Kıyım Var!

Bir Cevap Yazın