Efsanevi Analist XRP Yatırımcılarını Yine Kızdırdı!

Daha önce lider kripto para birimi Bitcoin’in yaşadığı iki parabolik yükselişi de bilen ünlü analist Peter Brandt, sıkı bir XRP düşmanı olarak da tanınıyor. XRP’nin bir dolandırıcılık yapısı olduğunu belirten ve XRP yatırımcılarının dolandırıcılığa kurban gittiğini ifade eden Brandt’ın yeni XRP yorumu ise tahmin edileceği gibi tepki çekti.

Peter Brandt aslında ünlü kripto para analisti ve sunucu Ran NeuNer’in yorumuna cevap vererek tepki çekti. Ran NeuNer, Chainlink’in yaşadığı yükselişe atıfta bulunarak bunun kripto para sektörünün Tesla’sı olduğunu ifade etti. Tesla hisseleri de geçtiğimiz günlerde ciddi bir rekor kırmıştı.

LINK Tesla, XRP Edsel

Peter Brandt ise buna karşılık vererek bir kıyaslama yaptı. LINK’in TSLA olmasına karşın XRP’nin de araba sektöründen bir örnek olduğunu ima eden Brandt, bunun Edsel modeli olduğunu ifade etti. Ford tarafından üretilen Edsel isimli araç, yaklaşık 10 yılda geliştirilmiş ve buna 250 milyon dolarlık harcama yapılmıştı.

Sadece Ford değil aynı zamanda araç tarihindeki en büyük başarısızlıklardan birisi olarak görülen Edsel 1957 yılında piyasaya sürülmesinden kısa süre sonra üretimden kaldırıldı. Brandt bu yorumu ile aslında XRP‘nin de bunun gibi başarısız bir modelden ibaret olduğunu vurguladı.

Brandt her XRP yorumu ile tepki çekmeyi başarıyor ve bunu yatırımcılara yön göstermek için yaptığını iddia ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum’da Rekor 1,5 Milyar Seviyesi Görüldü!

Sonrakini Oku

Fon Yöneticisi: Bu Altcoin Sene Sonunda Değerini İkiye Katlayabilir

Bir Cevap Yazın