EDC Blockchain Türk iş dünyasına kripto para dönüşümü için çözüm olarak geliyor

Farklı şirketlerin yürüttüğü pek çok farklı tip araştırma, Türklerin Blockchain teknolojileri ve kripto paralara karşı yoğun bir ilgi olduğunu göstermiştir. Alman veri şirketi Statista tarafından gerçekleştirilen çevrim içi bir ankete göre her beş Türk’ten biri kripto paraya sahip olma deneyimi yaşamış veya sahiptir.

Bununla birlikte, Türkiye’deki kripto para potansiyeli dikkate alındığında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden şirketlerin sayısı, aynı oranda yüksek değil – yaklaşık sadece 50-60 mağaza. Özellikle, Türkiye’nin Bitcoin ödemelerini yasadışı olarak değerlendirmediği dikkate alındığında, bu alan, yakın gelecekte büyük bir büyüme potansiyeline sahiptir. Kripto varlık kullanarak gayrimenkul veya mobilya satın almak teorik olarak mümkündür.

Bir çıkış yolu

Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınması, kullanıcısına minimum komisyon ücretleriyle oldukça hızlı işlem yapma imkânı sunmanın yanı sıra mevcut iş dünyasında da kripto para dönüşümü gerçekleştirebilecek Blockchain temelli platformlar için en iyi zemini oluşturmaktadır.

Nijerya, Hindistan, Endonezya, Malezya ve BAE gibi yükselen piyasalar, evrensel Blockchain platformunu kendi e-ticaret endüstrilerine entegre etme konusunda güzel bir örnek oluşturuyorlar. Tüm dünyada bir milyondan fazla kullanıcı, her tip işletme ve yeni girişimler için kendi Blockchain teknolojisini, kambiyolarını ve pazarlama seçenekleri ile her şey dahil çözümler sunan EDC Blockchain platformunun üyesi olmuştur.

EDC Platformu nedir?

EDC Blockchain, minimum komisyon ile hem bireylere hem de işletmelere süper hızlı işlem yapma imkânı sunan ve EDC’ ye katılan mevcut işletmelerde kripto para dönüşümü gerçekleştirme imkânını kullanıcılarına sunan evrensel bir Blockchain platformudur. Ayrıca, büyük havuzlara kiralık olarak para transfer edildiğinde ödül alma fırsatı da sunmaktadır.

EDC Blockchain kullanımı, hobilerden küçük ve orta büyüklükteki işletmelere kadar farklı işletmeler için kripto para dönüşümü konusunda kullanıcı dostu çözümler sunmaktadır.

EDC Blockchain, açık kaynağın bir uzlaşma mekanizması gibi hareket ettiği en gelişmiş teknoloji ürünü olan Grafen’i kullanmaktadır. Aslında, Grafen, büyük sosyo-ekonomik sistemler için yeterli bir performans ile endüstriyel verimlilik düzeyine sahip tek Blockchain sistemidir.

Bu, mevcut durumdaki en hızlı Blockchain’dir. Optimizasyon yaparken protokol, saniye başına 100 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahiptir ve bu, dünyadaki en büyük bazı finansal hizmet sunucularından bir kaç kat daha hızlıdır.

Her üç saniyede bir yeni bir blok oluşturulması, sıfır komisyon ile ödeme desteği, aynı zamanda birden fazla para ile çalışabilme imkânı ve çok daha fazlası bu platformun teknik özellikleri arasında yer almaktadır.

Özetle, EDC Blockchain teknolojisi aşağıdaki avantajlara sahiptir:

  • Saniyede 100.000’e kadar işlem
  • Aynı anda birden fazla para oluşturma imkânı
  • 3 saniyede yeni bir blok oluşturma imkânı
  • En güvenli ve en hızlı sistem
  • Düşük ücret

İşte bu nedenle, EDC Blockchain topluluğu, 1.000.000’dan fazla kullanıcıyı kucaklamaktadır; böylelikle, yeni üyeler için büyük fırsatlar sunmaktadır.

Türkiye piyasası kripto para dönüşümüne ihtiyaç duyuyor

Yeni hedef kitleler arayan küçük ölçekli işletmelerle dolu gelişmekte olan Türkiye piyasası ortamında, kripto para dönüşümü çözümü, kripto para sahiplerinden faydalanmak isteyen her yeni girişim için eşsiz bir satış noktası haline gelebilir.

EDC Blockchain modern Blockchain platformları arasında gelişmiş bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Her tipten işletme ve yeni girişimler için kendi Blockchain teknolojisi, kambiyoları ve pazarlama seçenekleri ile her şey bir aradadır.

EDC Blockchain, geleceği parlak yeni girişimlerin ilgisini çekerek ve doğrudan mevcut varlıklara bağlı olan para oluşturucunun yardımıyla kendi Blockchain teknolojisi üzerinde proje oluşturarak kendi kendine likidite üretmektedir. Para oluşturucu, dijital varlıkların üretilmesi, depolanması, alım satımının yapılması ve yönetilmesi için geliştirilmiştir ve işletmelerdeki kripto para dönüşümü için büyük fırsatlar doğurmaktadır.

EDC Coin

EDC Blockchain platformunun temel aracı ve tüm ekosistemin yakıtı, projenin kendi parası olan EDC Coin’dir. Bu, EDC Blockchain sisteminin tüm hizmetlerine erişim sağlamakta ve hatta kiralama hizmeti ile ödül alma fırsatı dahi sunmaktadır.

Bu para tipi, Blockchain platformunun işlevselliğine erişim sağlamaktadır. Bir paranın piyasa değeri, arz talep kanunlarına göre şekillenmektedir. Coin yakma mekanizması ise tedavüldeki paraların doğal olarak eksikliğini desteklemektedir.

EDC Coin’in toplam sürümü, 100 milyar EDC ile sınırlıdır. CoinMarketCap verilerine göre, mevcut durumda 2,67 milyar EDC Coin, serbest dolaşımdadır.

Her kitle için para

Bunlara ek olarak, bir para geliştirip, ona sembol verip tanımını yapma imkânından PoS madencilik algoritması ve geniş yelpazedeki özellikleriyle bir kripto para oluşturma fırsatına kadar her yeni girişim, kendi ilgi alanı doğrultusunda kendi dijital varlığını (parasını) oluşturmak için en uygun paketi bulabilir.

Bu, tamamen veya kısmen özelleştirilmiş paralar oluşturmanın mükemmel bir yoludur. Düşük getirili bir paradan başlayıp LPoS madencilik algoritması temelinde karmaşık özelliklere sahip dört başı mamur bir kripto para ile bitecek şekilde farklı projeler başlatabilirsiniz.

EDC Blockchain para oluşturucunun yardımıyla her şey elinizin altında. Çünkü özel bir kod, sizin dijital varlıklarınızı güvenli bir şekilde koruyacaktır. Yatırımcılar, internet versiyonu ve cüzdan kullanarak paraya ücretsiz erişim sağlayabilecekler. Bu esnada da bir müşteri, tüm dünyadaki EDC Blockchain ortak kambiyolarında parayı listelerde görebilecek. Sayılacak pek çok avantaj var; ancak, en dikkat çekeni programcılar ve host masraflarından tasarruf etmektir.

EDC Blockchain hakkında

EDC Blockchain platformu, Asya, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Latin Amerika piyasalarına MVP formatında girmiştir. Projenin hedefi, gerçek ekonomide Blockchain entegrasyonunun sağlanması ve küçük ve orta büyüklükteki işletmelerde kripto para dönüşümünü gerçekleştirmektir. Oldukça deneyimli Blockchain uzmanı Vaz Eghiazar projenin CEO’sudur ve ECRO Chain Holding de projeyi yönetmektedir.

Mevcut durumda, EDC Blockchain platformu; Latin Amerika, Güneydoğu Asya, Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu dahil olmak üzere dünyanın en büyük piyasalarını kapsamaktadır. Türkiye, gelişmiş bir ülkedir; büyüyen topluluğun bütüncül bir parçası olabilir ve böylelikle yenilikçi Blockchain çözümlerinden faydalanabilir.

EDC Blockchain platformu, son yıllarda dünyadaki 57 farklı ülkeden bir milyonun üzerinde üyeye sahip aktif bir topluluk haline gelmiştir ve bu durum, EDC Blockchain’e katılan her projenin işlerini büyütmesi, kripto para dönüşümünü sağlaması ve tanıtım için pazarlama desteği alması için büyük bir fırsat sunmaktadır.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ConsenSys ve WWF Şeffaflık İçin Ortalık Kurdu

Sonrakini Oku

Hacklenen Türk Bitcoin borsası tekrar açılış yapıyor!

Bir Cevap Yazın