Düşüşü Bilen Analistten Bu Sefer Korkutan Bitcoin Tahmini!

Eski Wall Street analistlerinden olan Tone Vays geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) konusunda artık yükseliş beklentisine girdiğini belirtmiş ve piyasayı umutlandırmıştı. Buna rağmen daha önce düşüşü bilen bir analist ise yatırımcılar için oldukça korkutucu bir Bitcoin fiyat yorumunda bulundu.

Zeberg, Bitcoin’i Yorumladı

Makro ekonomist Henrik Zeberg, yakın zamanda yayınladığı tweet’inde Bitcoin‘in (BTC) 7.200 dolar seviyesinde oldukça kırılgan bir grafik çizdiğini ifade etti. Bu da analiste yakın zamanda çok sert bir düşüş daha gelebileceğini düşündürtmüş gibi gözüküyor. Zeberg bundan birkaç gün önce yayınladığı başka bir tweet’inde ise hem altın hem de Bitcoin yatırımcıları için önemli bir açıklama yaptı.

Hem Bitcoin’in hem de altının durumunun içerisinde bulunduğumuz günlerde yanlış anlaşıldığını belirten analist, S&P 500 ve diğer önde gelen endekslerin yakın tarihte yine çok sert düşebileceğini vurguladı. Eğer böyle bir düşüş gerçekleşirse analiste göre her şeyin üzerinde yine satış baskısı olacaktır ve %30 gibi sert bir düşüş görülebilir.

Bu durumda Bitcoin’in 1.000 dolara kadar düşmesini bekleyen analist, ancak burada bir dip seviye bulunabileceğinin de altını çizdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

YouTube’un Kripto Para Sansürü İnanılmaz Bir Boyuta Ulaştı

Sonrakini Oku

Bitcoin SV’nin Madencilik Ödülü Yarılanması Bitti

Bir Cevap Yazın