Düşüş Sona Erdi Mi? Ünlü Analist, Bitcoin İçin En Kötü Durum Senaryosunu Açıkladı

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, lider kripto para birimi Bitcoin hakkındaki tahminlerini paylaştı. Ünlü analiste göre BTC bu yıl bu seviyeleri görebilir.

Benjamin Cowen Bitcoin’de Düşüş Bekliyor

Önde gelen kripto para analisti, Bitcoin‘de (BTC) yaşanan düşüşün ardından lider kripto para birimine dair son tahminlerini paylaştı. Cowen’ın tahminlerine göre BTC bu yılın ilerleyen zamanlarında tekrar yükselişe geçmeden önce daha fazla düşüş yaşayabilir.

Cowen, popüler video platformu YouTube üzerinden yaptığı açıklamalarda 700.000 abonesine, Bitcoin‘in önümüzdeki birkaç ayda potansiyel en kötü durum senaryosunun, kripto varlığının şu anda 19.300 dolar civarında olan 200 haftalık hareketli ortalamasına bağlı olduğunu belirtti.

Ancak bu metrik hızla yükseliyor ve ünlü analiste göre yılın ikinci çeyreğine kadar 23.000 dolar civarında olması bekleniyor.

Buna ek olarak lider kripto para birimi BTC daha önce Aralık 2018 ve Mart 2020’deki büyük düşüşler sırasında 200 haftalık hareketli ortalamaya kadar düştü. Cowen, Mart 2020 pandemi kaynaklı çöküşün aslında amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’i 300 haftalık hareketli ortalamaya kadar getirdiğini belirtti ve şöyle söyledi;

“Sadece bir hafta kadar sürdü. Temelde bir fitildi, geri döndük ve sonunda bizi 3.800 dolardan 64.000 doların üzerine çıkaran bir yıllık ralliye başladık.”

BTC, Bu Yılın İkinci Çeyreğinde Toparlanabilir

Cowen, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan BTC’nin bu yılın ikinci çeyreğinde bir noktada 200 haftalık hareketli ortalamaya tamamen düştükten sonra “sürekli bir sıçrama” ile toparlanabileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3.82’lik bir artışla 37.344 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Sektöründe Türk Yatırımcılar: Büyük Borsalarda Durum Ne?

Sonrakini Oku

ARK Investment’ın Uzun Vadeli BTC Hedefi: Bitcoin, 2030 Yılında Bu Fiyat Seviyelerine Ulaşabilecek mi?

Bir Cevap Yazın