Durgun Piyasaya Meydan Okuyan Bu Altcoin Bir Haftada Yüzde 55 Arttı!

Popüler kripto para birimleri, uzun süre parlak performanslarını koruyamaz. Buna benzer bir örnek geçtiğimiz dönem Internet Computer tarafından kaydedildi. Piyasa değeri açısından en iyi 30’da yer alan ICP, sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blok zinciridir.

Internet Computer’ın Hikayesi

ICP, akıllı sözleşme hesaplaması ile verilerini ölçekleyen ve bunu web hızında çalıştıran verimli bir blok zinciri yeniliğini temsil eder. Kripto para borsası Giottus’un kurucu ortağı ve CEO’su Vikram Subburaj, token’ın Mayıs 2021’deki lansmanından bu yana derin bir düşüş yaşadığını aktardı.

Mayıs 2021’de piyasaya sürülen token, başlangıçta 460 dolarlık bir zirve oluşturdu. Ancak değerinin yaklaşık olarak %100’ünden fazlasını kaybeden ICP 2021’in son haftasında 21 dolara kadar geriledi.

Son 24 saatte ICP, işlem hacmi rakamlarında büyük bir sıçrama gördü. Mudrex CEO’su Edul Patel, zincir ölçümlerinde bazı büyük sermayelerin ICP’ye kaydığını aktarırken şunları ekledi: “Çılgınlığa daha fazla katılımcı dahil oluyor. Terabithia, Ethereum ve ICP için bir çapraz zincir desteği olan ve yatırımcıların ICP’de kalması adına olası bir yol gösterici faktör olan geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen çapraz zincir protokolüdür.”

Internet Computer için bir Web 3.0 geliştirme stüdyosu oluşturma çözümleri olan Psychedelic, Terrabithia’yı piyasaya sürdü. Protokol, Ethereum ağ tıkanıklığı ve yüksek gas ücretleri sorunun çözmeye çalışır ve ICP’yı Ethereum için etkili bir ikinci katman ölçeklendirmek çözümüne dönüştürür.

ICP Fiyatı

Bununla birlikte ICP, güçlü işlem hacminin öncülüğüne gün içerisinde 28 dolardan 37 dolara kadar tırmandı. Popüler altcoin ICP, son bir hafta içinde %55’in üzerinde değer kazandı.

Durgun piyasada hareket kazanan ICP, uzmanların takip listesinde bulunan kripto paralar arasında yer alıyor. Önde gelen kripto para uzmanı Erhan Ünal, geçtiğimiz dönemde ICP için 100 dolarlık bir hedef belirlemişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Goldman Sachs’tan Bitcoin Değerlendirmesi: BTC’de 100.000 Dolarlık Fiyat Beklentisi Gerçekleşecek mi?

Sonrakini Oku

Ethereum (ETH) Neden 5.000 Dolara Ulaşacak? Hedef Tarih ve 3 Sebebi!

Bir Cevap Yazın