“Durgun Altcoin” Büyük Bir Duyuru İle Geliyor

Geçtiğimiz yıllarda adından sıklıkla söz ettiren ve 2019 yılında elde ettiği yükseliş ile top 10 kripto para birimi arasına kadar girmeyi başaran Tron’un (TRX) durgun ve sessiz bir 2020 yılı geçirdiği bilinen bir gerçek. TRX, 2019 yılında Binance kripto para borsasının Launchpad platformu sayesinde hem kendi değerinde hem de piyasaya sürülen BitTorrent Token’ın değerinde rekor görmüştü.

Justin Sun yeni yayınladığı duyurusunda ise son günlerin en popüler konularından birisi olan merkezsiz finans (DeFi) sektörüne gireceğini açıkladı. Justin Sun’ın kısa süre önce piyasaya sürdüğü JUST isimli token ciddi bir fiyat artışı yakalamıştı ve yeni duyuru bunun rekor kırmasını sağlayabilir.

JustSwap, Tron İçin Rekor Getirebilir

Justin Sun’ın “çılgın projesi” ise bunun sınırlı değil. Tron ağı tabanlı DeFi ürünü JustSwap dün tam anlamıyla piyasaya sürüldü. Justin Sun konu hakkında yaptığı açıklamada bunun DeFi sektörünün geleceği için önemli bir adım olduğunu belirtti.

JustSwap adından da anlaşılabileceği üzere DeFi sektöründe bir hayli popüler olan Uniswap borsasının bir “benzeri” konumunda.

Tron CEO’su Justin Sun Twitter’dan yaptığı açıklamada da merkeziyetsiz finans devrimi yapana ve zafer elde edene kadar geri dönmeyeceklerini  vurgulayarak çok büyük gelişmelerin kapıda olduğunu gösterdi. Tron fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %5 düşüş yaşıyor olsa da bunun genel piyasa trendi olduğu ve BTC’nin düşüşünün takip edildiği söylenebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Rekor Fiyat Artışı Beklenen Projenin Kurucusundan Uyarı!

Sonrakini Oku

TFF ile BtcTurk arasında ana sponsorluk sözleşmesi imzalandı

Bir Cevap Yazın