Dünya’nın En Büyük BTC Pazarı Artık Japon’lara Ait !

Japonya, bir kez daha, küresel Bitcoin döviz piyasasının yüzde 50,75’lik pazar payıyla en büyük Bitcoin döviz piyasası haline geldi.

Çin hükümetinin aldığı kararlar ve yasaklamalar günlük BTC işlem hacminin üç günde yüzde on beşten yüzde yediye kadar gerilemesine neden oldu.

Çin’in en büyük borsalarında işlem yapan kullanıcıların bir çoğu Çin Hükümetin aldığı kararlar sonucu kripto paralarını Japon borasına taşıdı. Sermayenin Japonya’ ya taşınma nedenlerinden  en önemlisi Japon Hükümetinin BTC’i yasallaştırma ve destek çalışmaları olsa gerek.

Birçok olumsuz raporun aksine, Litecoin yaratıcısı Charlie Lee ve milyarder yatırımcı Tim Draper dahil şifreleme ve Blockchain sektörleri içindeki önde gelen geliştiriciler, analistler, araştırmacılar ve uzmanlar; Çin Hükümetinin 2013 den beri piyasayı manipüle ettiğini ve bunun artık daha fazla olmayacağını söylerken ayrıca şunu da belirtti :

“Bu iyi birşey. Çin, Bitcoin’i yasaklayarak artık pazarlarla oynamayacak. Blockchain teknolojisi ve BTc herhangi bir ülkenin tekelinde olamaz. “

Uzak doğudan esen sert rüzgarlara rağmen piyasaların yüzde on ila yüzde on beş gibi bir şekilde etkilendiğini söyleyen Lee, Bitcon’in ve piyasaların bu manipüleye karşı dik durduğunu (Piyasalarda işlem hacmi rekoru) ve uzun vadede BTC’nin kendini geliştirip rekor kırabileceğini dile getirdi. kaynak:kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Arjantin’de 200 Adet Bitcoin ATM’si Bekleniyor

Sonrakini Oku

Bitcoin Cash, Eylül Sonuna Kadar Bitstamp’da Yerini Alacak

Bir Cevap Yazın