Dünyaca Ünlü Time Dergisi Kripto Para Sektörüne Adım Atıyor

Dünyaca ünlü Time dergisi, Bitcoin ve kripto paraları kapsayan yeni bir reklam çalışması için Grayscale ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Kripto para dünyası, her sektörden dev oyuncuları kendisine çekmeye devam ediyor. Bununla birlikte kripto para sektörüne katılan en son şirket Time oldu.

Grayscale CEO’su Ortaklığın Ayrıntılarını Aktardı

Time, dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale ile bu yaz kripto paraları kapsayan bir reklam çalışması yürüteceğini açıkladı. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Time Başkanı Keith Grossman ile yaptığı görüşmede ABD’nin köklü dergisinin Bitcoin benimsenmesi adına önemli bir adım attığını aktardı. Buna göre Time, lider kripto para birimi Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edecek. Bunun yanı sıra ünlü dergi, BTC’yi rezervlerinde tutma kararı aldı.

Sonnenshein, Time ile ortaklık çalışması yürüteceklerini Twitter üzerinden şu sözlerle duyurdu: “Grayscale olarak bu yaz kripto para sektörünü tanıtan bir reklam çalışması için Time dergisi ile ortaklık kurduğumuzu açıklamaktan mutluluk duyuyorum. Sevgili dostum Keith Grossman ve Time ailesine teşekkürlerimi sunuyorum. Time artık lider kripto para birimi Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edecek ve rezervlerinde BTC bulunduracak. Bu adım medya sektörü adına bir ilk!”

Bitcoin ile Maaş Ödemesi İsteyenlerin Sayısı Artıyor

Grayscale ile Time arasındaki iş birliği haberi, dev iş zekası şirketi MicroStrategy’nin üst düzey yöneticilerinin maaşlarını Bitcoin ile alacağı duyurusunun hemen ardından geldi. Bununla beraber ünlü fon yöneticisi Jim Cramer, geçtiğimiz gün Twitter üzerinden maaşını BTC olarak almak istediğini belirtti. Popüler NFL oyuncusu Russell Okung Bitcoin ile maaş almak istediğini kulüp yönetimine bildirdi. Belirtilen yalnızca birkaç örneğin yanı sıra artık birçok insan maaşını BTC üzerinden almak istiyor. Bu da benimsenmenin dev boyutlara ulaştığının bir kanıtı olarak değerlendirilebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kraken CEO’su, Kripto Para Sektörü Üzerindeki Baskının Artacağını Düşünüyor

Sonrakini Oku

Dogecoin Piyasa Değeri Sıralamasında İlk 10’a Girdi! Doge Neden Artıyor?

Bir Cevap Yazın