Dünyaca Ünlü Oyuncu Kripto Para Dolandırıcılarının Kurbanı Oldu

Kripto para dolandırıcıları Koronavirüs krizini bile fırsata çevirerek insanların kripto para sektörüne yönelik artan ilgilerini, onları dolandırmak için kullanmaya başladı. Geçtiğimiz ay içerisinde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Coinbase CEO’su Brian Arsmstrong, İngiliz Kraliyet Ailesi ve buna benzer birçok kişi ile kurumun söz konusu dolandırıcılıklar için kullanıldığı görülmüştü.

Kripto Para Dolandırıcıları Chris Hemsworth’u Denedi

Dolandırıcıların kullandığı temel yöntem ise ünlü ve tanınan bir kişiyi sanki kendi dolandırıcılık yapılarına yatırım yapmış gibi göstermek ve masum insanları kandırmak olarak biliniyor. Dolandırıcıların bu kapsamdaki son hedefi ise Avustralyalı aktör Chris Hemsworth oldu.

Scamwatch isimli bir Twitter hesabı tarafından ortaya çıkartılan olayda, Hemsworth’un yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi bir kripto para projesine yatırım yaptığı iddia ediliyor. Scamwatch aslında Avustralya hükümetinin online dolandırıcılıklara karşı halkı uyarmak için açtığı bir hesap ve bunun daha önce birçok dolandırıcılığı durdurduğu biliniyor.

Kripto para yatırımcılarının özellikle bu tip ünlü kişileri reklam yüzü olarak kullanan projelere karşı dikkatli olması gerekiyor. Söz konusu projelerin büyük bir oranda sahte çıktığı biliniyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ruslar Nakit Para Yerine Bitcoin’e Geçiş Yapıyor

Sonrakini Oku

Son 24 Saat İçerisinde 114 Milyon XRP Gönderildi

Bir Cevap Yazın