Dünyaca Ünlü Boksör Kendi Kripto Parasını Çıkartıyor!

Dünyanın en ünlü boksörlerinden birisi olan Filipinli şampiyon Manny Pacquiao, kendi kripto para birimini piyasaya çıkartacak olan en yeni tanınmış kişi oldu.

South China Morning Post tarafından 1 Eylül tarihinde açıklanan bir habere göre, kendisini boks ile tanıtan ve daha sonra politikacı hatta şarkıcı kimliklerini de kazanan Pacquiao,  eski Liverpool ve İngiltere milli futbol takımı oyuncusu Michael Owen ve Abu Dabi‘nin kraliyet ailesinin bir üyesi olan  Sheikh Khaled bin Zayed al-Nahyan gibi özel yatırımcıların desteği ile kendi token’ini piyasaya sürecek.

Manny Pacquiao Kendi Token’ini Piyasaya Sürecek!

PAC isimli token’in Singapur merkezli kripto para borsası Global Crypto Offering Exchange (GCOX) üzerinde listeleneceği belirtilmekte. Daha önce de birçok ünlü ismin kendi kripto para birimini çıkartmasına ve bunun yatırımcılarla buluşturulmasına yardımcı olan GCOX kripto para borsası Pacquiao’nun hayranlarının sosyal medya üzerinden bu kripto para birimini kullanarak bazı ürünleri satın alabilmesini de sağlayacak.

GCOX Kurucusu ve CEO’su Jeffrey Lin konu hakkında yaptığı açıklamada token’in sadece para toplamak için değil aynı zamanda bir token ekosistemi oluşturmak için kullanılmasını hedeflediklerini dile getirdi. Dünya Boks Birliği Velter sıklet dünya şampiyonu unvanını elinde tutan Manny, bunun yanı sıra 2016 yılında Filipinler’den senatör de seçilmişti.

Manny’nin kendi kripto para birimini piyasaya süreceği haberi bundan yaklaşık 1 yıl önce duyurulmuş ve yıl sonuna kadar bunun hazır olacağı vurgulanmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin 10.000 Doları Geçti, Piyasa Hakimiyeti 2 Yılın Rekorunu Kırdı!

Sonrakini Oku

XRP İçin Önemli Sinyal! Yükseliş Başlayacak Mı?

Bir Cevap Yazın