Dünyaca Ünlü Bankadan Ripple’a Övgü Ve Yeşil Işık

ABD merkezli American Express bankası, uluslararası ödemelerde Ripple’ın xCurrent çözümünün pilot testi üzerinde çalışıyordu. Öyle görünüyor ki banka testin sonuna yaklaştı.

Madrid’de düzenlenen Wings of Change Europe konferansına katılan AMEX şirket ödemeleri genel müdürü Carlos Carriedo mikrofonu eline aldı. Carriedo konuşmasında, Ripple’ın teknolojisinin uluslararası ödemelerin ağır statükosunda ciddi oranda iyileştirme yapabilme potansiyeline sahip olduğunu kaydetti.

Bir pilot yaptık. Bölgesel olarak Santander’le ve Ripple’la uluslararası işlemleri test etmek için partnerlik kurduk.

Uluslararası ödemeler hala karmaşık ve yavaş. Ve bu testte, birkaç saniye içinde müşterilerimiz çok şeffaf ve sorunsuz bir şekilde fon transferi yapabildi, dünyanın bir ucundan ötekine.

Carriedo’ya göre American Express bir bütün olarak Blockchain’in potansiyelinin çok fazla olduğunu düşünüyor ve teknolojiye (Blockchain’e) yatırım yapmaya devam ediyor.

Blockchain hiç şüphesiz ki incelemekte olduğumuz bir opsiyon. Durumumuzdan birazcık bahsedecek olursam, Blockchain teknolojisi tabanlı bir finansal teknoloji laboratuvarına yatırım yaptık, yalnızca bunu (Blockchain’i) nasıl daha iyi kullanabileceğimizi görmek için.

Dahası da var. Bir teknoloji olarak Blockchain’in çözülmesi gereken hala daha birçok sorunu var. Ama (Blockchain) çok umut verici.

Kasım 2017’de American Express ve Santander, ABD ve Birleşik Krallık arasındaki kartsız işlemlerin hızını artırma amacıyla Ripple’la partnerlik yaptıklarını açıklamıştı. Hem Amex hem de Santander test sonuçlarına bağlı olarak bu partnerliği tüm dünyaya yaymaya hazır olduklarını belirtiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

BTC Yeni Dip Noktasını Gördü: SEC Kararları Piyasayı Etkiliyor Mu?

Sonrakini Oku

TV34 ELVAN ILGAZ İLE İŞ’TE YAŞAM – BİLAL YAĞCI

Bir Cevap Yazın