Dünyaca Ünlü Aktör Keanu Reeves, NFT Sektörü ve Kripto Paraları Yorumladı

Dünyaca ünlü bilim kurgu yapımı Matrix’in başrol oyuncusu yıldız aktör Keanu Reeves, The Verge ile yakın zamanda gerçekleştirdiği röportajda NFT sektörü ve kripto paralar hakkında görüşlerini bildirdi.

NFT Görüşleri

NFT‘ler ve dijital kıtlık konusundaki düşüncelerini aktaran Keanu Reeves, bu sanat eserlerinin kolayca kopyalanabileceğini belirtti. Reeves’in yorumları Twitter’da pek çok şakaya yol açtı. Shopify’ın üst düzey yetkililerinden David Zhou, yıldız ismin gülüşünün Noel için istediği şey olduğunu söyledi.

Bazı kesimler ise Reeves’in Matrix filminden yıldız arkadaşı aktris Carrie-Anne Moss’un kripto ve NFT’ler hakkında yorucu, gereksiz sorulara verdiği tepkiyi de ifade etti. Matrix temalı NFT‘le hala son trendi yakalamak adına önem arz ediyor.

18 Aralık’ta ABD’de vizyona girecek olan serinin dördüncü filmi The Matrix: Ressurections filminin beklenen galasından önce yeni kurulan Nifty ile birlikte 100.000 NFT’lik bir airdrop duyurdu. Geçtiğimiz ay efsanevi yönetmen Quentin Tarantino, Pulp Fiction adlı kült filmini konu alan bir NFT koleksiyonu piyasaya sürmüştü.

Reeves’ın Kripto Para ve Metaverse Yorumu

Keanu Reeves, bir miktar kripto para yatırımı olduğunu doğruladı ancak belirli bir kripto para biriminden bahsetmedi. 57 yaşındaki oyuncunun yatırım yaptığı kripto para, arkadaşı tarafından satın alındı. Reeves, aktif olarak kripto para alım satımı yapmadığını bildirdi.

Matrix yıldızı, tüm konseptin şirket tarafından icat edilmediğini aktarırken Facebook’un metaverse atağını eleştirdi. Medyaya yansıyan bilgilere göre şirket yakın zamanda yeni girişimine odaklandığını açıklayarak adını Meta olarak değiştirdi. Yine de merkezsizlikten olumlu bahseden Reeves, teknoloji devinin bu devrimin dışında kalmasını istiyor. Metaverse terimi ilk olarak 1992’de Neal Stephenson tarafından Snow Crash adlı kitapta ortaya çıktı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Galaxy Digital’ın CEO’su, Bitcoin’de Değer Artışını Tetikleyebilecek Faktörleri Sıraladı!

Sonrakini Oku

Myanmar, Popüler Altcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Tanıdı!

Bir Cevap Yazın