Dubai’de Bitcoin ile Emlak Satışları Başladı

Aston Plaza & Residences şirketi bitcoin ile ev satışına başladı. Proje kapsamında şimdiye kadar 50 apartman dairesi satıldı. Daireler dünyanın en yüksek gökdeleni Burj Khalifa’ya ve Dubai Uluslararası Havalimanına oldukça yakın bir mesafede bulunuyor.

Dairelerin yapımına geçtiğimiz yıl Eylül ayında başlanmıştı. Yaklaşık 2.2 milyon m2 alana yayılan projede 1300 adet apartman dairesi yapılması tasarlanıyordu. İnşası halen devam eden 325 milyon dolarlık projede kripto parayla ödeme kabul ediliyor. Projeyi ve apartmanların yapımını Knoxx Group’a bağlı şirketler üstleniyor. Knoxx Group kurucusu ve başkanı Douglas Barrowman ve dairelerin iç tasarımını yapan Michellle Mone projenin iki büyük ortağı.

Barrowman Business Insider’a şu açıklamayı yaptı: ‘’1300 dairenin 50’sini tamamladık ve sattık. Bazıları bir bazıları iki daire almayı tercih etti, hatta bir kişi on tane daire aldı.’’

Projenin tüm dünyada ve özellikle BAE’de müthiş bir fırsat olduğu dile getiriliyor. M. Mone satın alanların eski bitcoin kullanıcıları olduğunu ifade etti. Genç yatırımcılarla iyi ilişkiler kurduklarını ekleyen Mone, yatırımcıların kendilerini göstermekten çekinmediklerini de not düştü.

Şirketin internet sitesinde toplam 400 dairenin erken dönem yatırımcılara satıldığı belirtiliyor. Ancak satış hala ilk evresinde ve 150 daire hala alıcısını bekliyor. Daireler şimdiye kadar en az 9 bitcoin’den satıldı.

Barrowman yeni bir toptan satışa henüz başlamadıklarını ve talebin giderek arttığını kaydetti. Ayrıca bitcoin fiyatının yükseldiği dönemlerde dairelerin satışta olmayacağını ima etti.

Projenin bir başka artısı da sunduğu tesisler. Perakende satış yapan mağazalar, süpermarketler, yüzme havuzları, oyun alanları, sağlık ocakları, yürüyüş yolları gibi olanaklara bütün dairelerden kolayca ulaşılabilecek. Öte yandan daire fiyatlarının 15 ila 41 bitcoin arasında olduğu söyleniyor. Gelecek yaza kadar satışların tamamlanması öngörülüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

1 Mart’ta İstanbul’da Blockchain Konferansı Düzenlenecek

Sonrakini Oku

“Bitcoin’i Düzenlemek Avrupa Merkez Bankası’nın Sorumluluğu Değil”

Bir Cevap Yazın