Dubai’de 50 lüks daire Bitcoin ile satıldı

Dubai’de iç çamaşırı devi Michelle Mone ve onun trilyoner partneri Doug Barrowmanin devam eden lüks projesindeki 50 daireyi Bitcoin ile sattı.

İç çamaşırı devi Michelle Mone ve milyarder ortağı Doug Barrowman, geçen Eylül ayında Dubai’de  327 milyon dolarlık (295 milyon pound) gayrimenkul geliştirme planını söylediği açıklamada, apartman dairelerinin de yakında satışa sunulacağını açıklamıştı.

Dubai’de satılan evler çok çabuk satıldı

Barrowman, Business Insider’a bu ayın başlarında şunları söyledi: “1,300 konuttan 50’si bu iş için tahsis ettik. Hepsini sattık. Bazıları 1-2 tane aldı, bir kişi ise toplamda 10 ev aldı.”

Dubai Bilim Parkı’nda bulunan site inşaatına başlandı ve 2020’de tamamlanması planlanıyor. Barrowman’ın Dubai tescilli firması Aston Developments tarafından geliştirildi. Knox Group ise ticari mülk de dahil olmak üzere 1,5 milyar pound’luk portföyünü yönetiyor.

Fiyatlar stüdyo dairelerde 130.000 dolar (şu anda yaklaşık 15 Bitcoin), iki odalı daireler ise 380.000 dolar (yaklaşık 45 Bitcoin) civarında değişiyor.

Yakın zamanda Bitcoin ile satış devam edecek

Michelle Mone, Business Insider’a alıcıların karışık yaş gruplarından olduğunu söyledi. Anca tahmin ettiği bazı evleri alan genç erkeklerin, Bitcoin’e hayatını adamış genç programcılardan oluştuğunuda ekledi. Onlarla iletişim kurmanın gayet kolay olduğunu söyleyen Mone, karanlık odada kapişonuyla oturan tiplerden olmadığını söyledi.

Borrowman ise “Bu kripto paraların gerçek dünyadaki varlıkları satın almak için kullanıldığını görmek hoşuma gidiyor. Kripto paraları gerçek dünyaya taşıyor.” dedi.

Mona sözlerini şu sözlerle bitirdi:

“Bu Doug’un tutkusu ve çocuğuydu. Kripto para dünyasına hiçbir şey sunamadığı için kendine sürekli kızıyordu.”

Borrowman ise sözlerini şöyle bitirdi:

“Hâlâ çok fazla araştırma yapıyoruz. Şuan diğer kripto para ile satacağımız konutları satışa sunmadık. Toplamda 150 daireyi Bitcoin ile satacağız. Fakat daha fazlası da olabilir.”

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hindistan Vergi Dairesi, Kripto Para Yatırımcılarına Bildiri Gönderdi

Sonrakini Oku

Ondiflo ile Blockchain teknolojisi resmi olarak petrol ve gaz endüstrisine girdi

Bir Cevap Yazın