Dorian Kasırgasının Mağdurlarının Yardımına Blockchain Şirketi Koştu!

Bahamalar merkezli kripto para ve blockchain şirketi PO8, 2 Eylül tarihinde yaptığı bir açıklamada çok fazla kurbanı olan Dorian Kasırgasının kurbanlarına yardım etmek için blockchain ve kripto para topluluklarından yardım talep etti. Dorian isimli kasırga geçtiğimiz Pazartesi ve Salı günü Bahama adalarını vurdu ve Grand Bahama adasının yüzde 60’ının su ile kaplanmasına, bir çok kişinin hayatına kaybetmesine yol açtı.

Yıkıma birinci elden tanık olduğunu ifade eden PO8 yetkilileri, kripto para ve blockchain topluluklarının adayı ve bölgeyi yeniden inşa etmek için yardıma davet etti. PO8 kendi internet sitesinde yayınladığı gönderide konu hakkında şunları ifade etti:

”PO8, kasırga mağdurlarının taleplerini karşılamak için 1 milyar adet PO8 token’i bağışladı. PO8, yapılan her  bir dolarlık bağışın yerini bulmasını sağlayacak.”

Kripto para bağışları direkt olarak Bitcoin veya Ethereum olarak yapılabilmekte. Nakit bağış yapmak isteyenler ise GoFundMe üzerinden sayfaya ulaşabiliyor. PO8’in blockchain platformu ise temel olarak su altı yapılarına olan erişimi demokratikleştirmek ve herkesin buna erişebilmesini sağlamayı amaçlıyor.

Kripto Para Birimleri ve Bağış

Kripto para birimleri birçok kullanımın yanı sıra bağış sektöründe de inanılmaz bir kabul elde etti. Özellikle blockchain teknolojisinin sağladığı şeffaflık bağış yapanlara tam bir güven duygusu veriyor ve aynı zamanda kripto para yatırımcılarının hızlı organize olabilmeleri de bu tip bağışları çoğaltıyor.

Geçtiğimiz tarihlerde Venezuela vatandaşlarına da bu yöntemle ciddi bağışlar yapılmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Apple Yöneticisinden Kripto Para Açıklaması!

Sonrakini Oku

Bitcoin’in Tükettiği Enerji Azalıyor

Bir Cevap Yazın