Domino’s Pizza 110.000 Dolar Değerinde Bitcoin Dağıtıyor!

Kripto para birimleri ve özellikle lider Bitcoin (BTC) ilk piyasaya çıktıkları tarihlerden bu yana inanılmaz bir ilerleme kaydedip, eskiden kitlelerin gözünde sadece kötü amaçlar için kullanılan birer para birimi olmaktan kurtulmayı başardı.

Bitcoin’in İmaj Değişimi

Bir zamanlar Silk Road gibi platformlar aracılığıyla uyuşturucu, silah vb. yasa dışı eşyalar ve hizmetler için yoğun bir şekilde kullanılan BTC, şu sıralar hükümetler tarafından bile vergi ödemeleri gibi amaçlar için kullanım görüyor. Doğal olarak böyle bir tanınırlık ve kullanım da BTC’yi iyice günlük hayatın içinde bir varlık haline getirdi ki bunun en güncel örneği Domino’s Pizza sergiledi.

Dünyanın pizza devlerinden Domino’s Pizza’nın Fransa kolu, yaptığı yeni bir duyuruya göre bir müşterisine ya 110.000 dolar nakit para, ya da 110.000 dolar değerinde kripto para, yani Bitcoin verecek.

Domino’s Pizza’nın Fransa kolu, çeşitli ödüllerin yanı sıra 110,000 dolar değerinde de Bitcoin hediye edeceği bir kampanya başlattı. Şirket yetkilileri tarafından konu hakkında yapılan açıklamaya göre böylesine bir ödül firmanın kuruluşunun 30. yıl dönümü kapsamında veriliyor.

Büyük ödülü kazanmak isteyenlerin yapmaları gereken tek şey ise 4 Eylül ile 2 Ekim 2019 zaman dilimi arasında herhangi bir pizza satın alıp bunu ilgili sitenin adresinde kayıt ettirmek ve beklemeye başlamak. Her pizza bir kod olarak müşterilere döndüğünden, ne kadar çok pizza alınırsa o kadar çok ödül kazanma şansı ortaya çıkıyor.

Bitcoin, geçmişte bir kişinin iki pizza için 10.000 BTC ödemesi nedeniyle özel bir pizza gününe bile sahip.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü İsim Tepkili: ”Bitcoin 10 Kat Daha Büyük!”

Sonrakini Oku

Akon, Bitcoin’in USD’den Daha İyi Olduğunu Düşünüyor

Bir Cevap Yazın