“Doların Ölümü Kaçınılmaz, Bitcoin Yasaklanamaz!”

Amerika’nın eski başkan adaylarından Ron Paul, Bitcoin’in tamamen yasaklanma ihtimalinin çok düşük olduğunu ve doların ölümünün kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

“Dolar Kendi Kendini Yok Edecek”

Amerika’nın eski kongre üyelerinden Dr. Ron Paul geçtiğimiz günlerde kripto para konferansı Consensus’a Dijital Varlık Politikaları Ağı’nın konuğu olarak katıldı. Modern sağın bir üyesi olarak tanınan politikacı, Consensus sırasında doların ölümünün kaçınılmaz olduğunu dile getirdi. Ayrıca Paul, Bitcoin’in yıkıcı bir şekilde büyümeye devam ettiğini ve egemen bir varlık olarak yoluna devam edeceğini sözlerine ekledi.

Politikacı Bitcoin Magazine dergisine verdiği röportajda, Bitcoin hakkında teknik olarak bir bilgi sahibi olmadığını ancak kripto para piyasasındaki hareketlilikten ve hırçın fiyat dalgalanmalarından etkilendiğini dile getirdi. Paul, Bitcoin’in mevcut finansal sisteme iyi bir alternatif sunduğunu ve kripto paralarla ilgili serbest piyasa oluşmasını şiddetle desteklediğini de belirtti.

Bitcoin Yasağı

Kongre üyesi Brad Sherman bu ayın başlarında yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in açıkça yasaklanmasını istediğini dile getirmişti. Sherman, kripto paraların Amerikan dış politikasını güçsüzleştirme ve hukukun üstünlüğünü azaltma yönünden tehdit oluşturdukları için yasaklanmasını istediğini belirtmişti.

Bitcoin yasağıyla ilgili ne düşündüğü sorulduğu zamansa Paul, herhangi bir şekilde Bitcoin’in yasaklanmasının pek mümkün olmadığını ifade etti. Sherman’ın kripto tehdidiyle ilgili soruya ise şu şekilde yanıt verdi:

Bu çok şey anlatıyor. Sherman derin devlet, askeri kısım ve bankacılık sistemindeki herkes adına konuşuyor. ‘Dolarla uğraşmayın’ demek istiyor. Ancak bu konuda endişelenmiyorum çünkü dolar kendi kendini imha edecek.

Paul’a göre her zamankinden daha sıkıntılı bir dış politika yaşanabilir ve 2008’de gerçekleşenden daha büyük bir finansal kriz baş gösterebilir. Deneyimli politikacı bu durumu, “Dolara olan güven, bir balonun büyümesine izin verdi. Bu sadece durumu daha da kötüleştirecek” sözleriyle açıkladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Max Keiser Bitcoin ve Türk Lirası Hakkında Konuştu!

Sonrakini Oku

“Bitcoin 7.000 Dolara Düşecek”

Bir Cevap Yazın