Doktor Kıyamet’ten (Marc Faber) Bitcoin Alın Tavsiyesi

Finans dünyasının önemli tahmincilerinden olan ve her seferinde büyük ses getiren açıklamalar yapan Marc Faber, bitcoin alın dedi.

İşte detaylar;

Kriz tahmincisi olarak görülen ve bu nedenle Doktor Kıyamet lakabıyla anılan Marc Faber, kişisel blogunda çarpıcı bir yazı yayınladı. İtiraflarla ve çılgın tahminlerle dolu olan bu yazıda Faber’in sanal para sevdalısı olmaya başladığı dikkatleri çekti. Yaptığı her açıklama ile deprem etkisi yaratan isim, altın ve bitcoine odaklanmak gerektiğini söyledi. Marc Faber, 2013 yılında bitcoinin uzun vadede hayal kırıklığı yaratacağını söylemişti.

Doktor Kıyamet o zamanda bitcoinde görülen fiyat artışını aşırı likiditeye başlamıştı. Fiyatların 810 dolardan 1200 dolara fırlamasının fazla paranın göstergesi olduğunu dile getirmişti. CNBC için konuşan Faber, aşırı likiditenin bitcoine gittiğini söylemişti. Şimdi ise Faber bitcoin için ‘en gelişmiş ve en çok işlem gören’ ifadelerini kullandı.

Herkesin bitcoin alması gerektiğini söyledi. Ama kendisinin bitcoine ne kadar yatırım yaptığını ise sır gibi saklıyor. Aynı zamanda gerçekten yatırım yapıp yapmadığı da bilinmiyor. Faber, geçen ay bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalarda yanıldığını da yazısında itiraf etti.

Marc Faber “Eğer bir yatırımcı fiyatlarda değişim bekliyorsa bitcoinde bulacağını ancak sonunda ne kadar değerli olacağına dair hiçbir fikrim olmadığını açıklamıştım,” dedi. Bu noktada bir okuyucusunun ona yanıldığını fark ettirdiğini itiraf etti. Faber’in okuyucusu Arne Wolframm’a göre; eğer altına çok talep varsa muhafaza edilmesi daha kolay olan bitcoine daha az talep olmasını düşünmek saçma.

Okuyucu ayrıca dünyada 7 trilyon dolar değerinde altın olduğuna, ama sadece 44 milyar dolar değerinde bitcoin bulunduğuna da dikkat çekiyor. Faber’e attığı maili ise “inatçı olmaktan vazgeç ve kripto paraları destekle!” diyerek bitiriyor. Bu mail üzere biraz düşünen Faber ise en güvenli, en gelişmiş, en çok işlem gören ve kabul görmüş kripto para birimi bitcoin satın alın diyor.

Altın tahminleri ile ünlü olan Marc Faber, yazısına altın hakkında da birkaç cümle ekliyor. Altın ve GDX’in kısa bir süre önce bir miktar aşağı yönlü hareket ettiğini ve yakın zamanda bir zirve görülebileceğine işaret etmiş olacağını söylüyor. Kaynak:paratic

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’le İlk Ev Satışı Gerçekleşti

Sonrakini Oku

Bakan Naci Ağbal’dan Bitcoin Açıklaması

Bir Cevap Yazın