DOGE’un Gidişatı Nasıl Olacak? Ünlü Analist Kritik Destek ve Dirençleri Açıkladı

Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın beklenen programa çıkmasından sonra çok sert bir düşüş yaşadı. DOGE fiyatı 0,71 dolar seviyesinden 0,52 dolar seviyesine kadar düşerek aslında FOMO’nun kötü yüzünü ve beklenti bittiğinde neler olabileceğini gösterdi.

DOGE Fiyatının Düşüşü Nerede Duracak?

Peki DOGE fiyatı bu noktadan sonra yeniden 0,10 dolar seviyesine mi çekilecek? Ünlü kripto para analisti Loma, konu hakkında yaptığı açıklamada DOGE’un gerçekten sert düşebileceğini ancak bir noktada konsolidasyon yaşayıp yeniden yükseleceğini ifade etti.

Loma, 150.000’den fazla takipçisine yönelik açıklamasında Tesla CEO’sunun programa çıkışının aslında “sell the news” yani haberin yarattığı etkinin bitme noktası olduğunu vurguladı. Gerçekten de DOGE fiyatı tam olarak bu tarihte sert düştü. Analist açıklamasının devamında ise DOGE fiyatının düşmesini beklediği seviyeyi de belirtti.

Analist, DOGE İçin Nihai Hedefi Açıkladı

DOGE’un SNL programı sonrası yaşadığı düşüş ile 0,40 dolar seviyesinin görüleceğini ancak bunun altına inilmeyeceğini belirten analist, yeni bir ayı döngüsü başlayana kadar DOGE fiyatının 0,40 dolar üzerinde kalmasını bekliyor.

Analist bunun devamında ise DOGE fiyatının 1 dolara olan macerasının sürmesini beklediğini vurguladı. DOGE’un 0,45 dolardan 1 dolara çıkışının sadece %122 yükseliş gerektirdiğini vurgulayan analist, bunun 0,66 dolara çıkarken 7 günde %100 arttığına dikkat çekti.

DOGE fiyatı için analistin hedefi 0,45 dolardan yeniden alım yapmak ve 1 dolara gelindiğinde satmak. Ancak bunun için Elon Musk’ın SNL programına çıkması gibi güçlü nedenler ve gelişmeler gerektiği biliniyor. DOGE, an itibarıyla ise 0,50 dolar bandında kalmaya çabalıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Chiliz (CHZ) Bombayı Patlattı: Yeni Taraftar Tokenları, UFC’den Olacak!

Sonrakini Oku

Ethereum (ETH) 4.000 Doları Zorlarken, Herkes DOGE’un Yerini Alan Bu Kripto Paraya Odaklandı

Bir Cevap Yazın