Dogecoin’i Listelemeyen Borsadan Şaşırtan Hamle! Popüler Şaka Para Birimini Listeledi

Dünyanın en uzun süredir faaliyet gösteren kripto para ticaret platformlarından biri olan Bitstamp, popüler şaka para birimi Shiba Inu‘yu (SHIB) platformunda listeledi.

Bitstamp, Shiba Inu’yu Listeledi

İşlem hacmi bakımından Avrupa’nın en büyük kripto para borsası olan Bitstamp, yeni yaptığı bir duyuruyla birlikte Dogecoin katili Shiba Inu’yu platformuna ekleyeceğini bildirdi.

Ek olarak Bitstamp, Shiba Inu‘ya ek olarak bir dizi kripto para birimini de platformunda listeleyeceğini kullanıcılarına duyurdu. Borsa’nın listeleyeceği kripto para birimleri şunlar; Perpetual Protocol (PERP), dYdX (DYDX) ve Gala (GALA).

Borsada gelen duyuruya göre, kullanıcılar 9 Aralıktan itibaren Shiba Inu işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Bitstamp borsasından yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

“Bugünden itibaren aşağıdaki kripto para birimlerini listeleyeceğiz:

SHIBA INU (SHIB)

dYdX (DYDX)

Gala (GALA)

Perpetual Protocol (PERP)

Lütfen şu an için bu varlıkların ABD ve Singapur’daki müşterilerimiz tarafından kullanılamayacağını unutmayın.”

Nicelikten Çok Kalite

2011’de, Mt. Gox borsasına bir Avrupa alternatifi olarak piyasaya sürülen kripto para borsası Bitstamp, mevzuat uyumluluğuna verdiği önemle tanınıyor.

Muhafazakar listeleme politikalarına bağlı kalarak, Lüksemburg merkezli borsa, 2021’in başlarında orijinal şaka kripto para biriminin fiyatını göklere çıkartan muazzam bireysel yatırımcı ilgisine rağmen Dogecoin’i görmezden gelmeyi tercih etti.

Bitstamp CEO’su Julian Sawyer, Eylül ayındaki düşüş hakkında yorum yaparak, borsanın nicelikten ziyade kaliteyi seçtiğini iddia etti. Ayrıca Sawyer, Centibillionaire Elon Musk’ın Dogecoin‘in fiyat hareketi üzerindeki etkisine itiraz etti.

Julian Swayer Elon Musk’ın popüler şaka para birimi Dogecoin (DOGE) üzerindeki etkisine şu sözlerle itiraz etti;

“Sorun şu ki, bir milyarderin tweet’i ile heyecanlanıyor ve bir milyarderin tweet’i üzerine yatırım yapmaya kalkıyorsunuz , bunun doğru olduğunu düşünmüyoruz.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Cardano (ADA) ERC-20 İçin Dönüştürücü Test Ağını Tanıttı!

Sonrakini Oku

Kripto Şirketlerinin Yöneticileri Düzenleyici Netlik Talep Ediyor!

Bir Cevap Yazın