Dogecoin Kurucusu Billy Markus İle Shiba Inu Topluluğu Arasında İpler Gerildi!

Dogecoin kurucusu ve proje danışmanı, topluluk içerisinde var olan dolandırıcılık hesaplarını eleştirmesinin ardından Shiba Inu topluluğundan tepki aldı. Billy Markus, Shiba Inu temalı şikayetini Twitter üzerinden Jack Dorsey’e yöneltti.

Dogecoin Kurucusundan Jack Dorsey’e Çağrı

Dogecoin kurucusu Billy Markus, Shiba Inu temalı scam tweet’lerden yakındı. Shiba Inu ile ilgisi olmayan dolandırıcı hesapların yüzlerce bağlantı dahil olmak üzere bir yorum dizisini Twitter üzerinden paylaşan Markus, tepkisini ortaya koydu. Bunun üzerinde Shiba Inu topluluğu, Dogecoin kurucusuna tepki gösterdi.

Shiba Inu topluluğu, projeyi ve ekibi kötü gösteren bu hesapların paylaşılması ile Markus’un amacının kötü niyetli olduğunu ileri sürdü. Topluluğu kötü gösteren bu paylaşımın DOGE kurucusu Billy Markus tarafından yapılması ise başka bir sorunu doğurdu. Dogecoin katili olarak kendini lanse eden Shiba Inu, meme coin kategorisinde zirveye oynuyor.

Eleştirilere Yanıt

Dogecoin geliştiricisi, yoğun tepkilere şöyle cevap verdi: “Bir kişinin hangi kripto parayı alıp sattığını umursamıyorum. Bu benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Bunu bu kadar zorlaştırmanın bir anlamı yok. İgrenç bir proje olup olmaması beni ilgilendirmiyor.

Bununla birlikte Markus, aynı tutumun ekosistem içinde bariz dolandırıcılık reklamları veya scam çağrısında bulunan fenomenlerin yaydığı bir proje için de geçerli olduğunu aktardı. Billy Markus, geliştirme ekibinin aktif bir parçası olarak görev almadığı için Dogecoin’de hiçbir sorumluluğu olmadığını hatırlattı. Ancak aynı zamanda kurucu, Dogecoin topluluğuna önem veriyor ve bunun olumlu bir şey olduğunu ifade ediyor.

Son olarak, Billy Markus’un bu hareketi kötü niyet göstergesi olmasa da hedef gösteriyor. Binlerce sahte tweet veya dolandırıcılık girişimleri sosyal medyada uzun süredir bulunuyor. Dogecoin ve Shiba Inu rekabeti ele alındığında Markus’un SHIB topluluğuna taş attığı yorumu çıkarılabilir.

 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analistten Heyecanlandıran Tahmin! “Düşüş Tamamlandı, Hedef 70.000 Dolar”

Sonrakini Oku

Floki Inu (FLOKI), En Popüler Futbol Kulüplerinden Biriyle Ortaklık Anlaşmasına İmza Attı

Bir Cevap Yazın