Dogecoin İlgisi, Baby Doge Coin ve Shiba Inu’ya Mı Kayıyor? DOGE, Dar Fiyat Aralığına Demir Attı!

Popüler kripto para Dogecoin’in (DOGE) fiyatı, 0.23 dolar ila 0.27 dolar arasındaki fiyat bandında konsolidasyon aşamasında işlem görüyor. Yaklaşık 2 haftalık bir süredir 0.28 dolar barajını aşamayan DOGE, Elon Musk desteğini kaybediyor.

Elon Musk Etkisi Azalıyor Mu?

Kripto para piyasasının en çok konuşulan kripto parası Dogecoin, 0.23 dolar ila 0.27 dolarlık dar bir fiyat bandında seyrini sürdürüyor. Yaklaşık 2 haftadır bu bölgeden yukarı veya aşağı hareket etmeyen DOGE, en büyük savunucusu Elon Musk’ın desteğini kaybediyor gibi gözüküyor. Milyarder iş insanının, son Dogecoin ile ilgili tweet’inin akabinde popüler kripto para yerinden kıpırdamamıştı. Ancak Musk’ın yeni gözdesi Baby Doge Coin, ani bir yukarı yönlü hareketle yükselmişti. Dogecoin, kendisinden sonra gelen birçok kripto paranın örneği olmuş ve DOGE tarzı kripto paralar piyasaya sürülmeye başlanmıştı. Tamamen hype tabanlı bu kripto paralar büyük kitleleri kendine çekerek yükselmeyi başardı.

Elon Musk desteği ile müthiş rallilere imza atan Dogecoin, artık bu ilgiyi kaybetmeye mi yaklaşıyor? Baby Doge Coin, Shiba Inu gibi alternatifler Dogecoin’e göre daha yeni projeler oldukları için büyük ilgi çekiyor. Şaka kripto para mantığının destekçilerinin çoğu Dogecoin etrafında toplandıkları için bu topluluğun neredeyse tamamı DOGE’a ait gibiydi. Ancak yeni projelerin ve kripto paraların çıkması Dogecoin etrafında toplanan kripto şaka destekçilerinin ilgisinin kaymasına yol açtı.

Baby Doge Coin, Dogecoin ve Shiba Inu Fiyatında Son Durum

Baby Doge Coin’in fiyatı son 26 günde %4.376 arttı ve piyasa değeri 324 milyon dolara ulaştı. Elon Musk, yalnızca Dogecoin tweet’leri yerine artık Shiba Inu ve Baby Doge Coin hakkında bahsetmeye de başladı.

Dogecoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.24 dolardan işlem görüyor. DOGE’un bu dar fiyat aralığını kırması adına 0.28 doları aşması gerekiyor. Burada yakalanan ivme Doge fiyatını 0.30 doların üzerine çıkaracaktır. Öte yandan olası bir aşağı yönlü harekette DOGE 0.20 doların altına sarkabilir.

Shiba Inu, an itibarıyla 0.000008512 dolardan alım satım işlemi görüyor. SHIB, geçtiğimiz günlerde atılan Elon Musk’ın tweet’inin ardından ivme yakalamış ve %15’e yakın yükseliş hareketi sergilemişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Kripto Firması Çin’den Çekiliyor

Sonrakini Oku

Son Dakika: Çin’den Gelen Haber İle Kriptolar Ani Düşüşe Geçti! Çin’den FUD Yağıyor!

Bir Cevap Yazın