Dogecoin Gerçekleri: DOGE Fiyatı En Fazla Buraya Kadar Yükselebilir!

2021 yılının en popüler kripto para birimleri arasında yer alan Dogecoin (DOGE), fiyat hareketleri ve fiyat beklentileri ile yatırımcısının kafasını karıştırmaya devam ediyor. Bazı analistler DOGE fiyatının bir daha yükselmeyeceğini ve ciddi bir düşüş yaşayacağını ifade etse de Dogecoin şaşırtıcı bir şekilde yükseliş hamlesini sürdürüyor gibi görünüyor.

Dogecoin Yeni Rekor Kırabilir Mi?

Piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para konumunda yer alan Dogecoin, son yükseliş hamlesi ile birlikte 0,35 dolara kadar yükseldi. Dolayısıyla son 1 hafta içinde yaklaşık olarak %35’lik artış yaşayan Dogecoin’in rekor seviyelerine doğru yükselişe geçip geçemeyeceği önemli bir kafa karışıklığı yaratıyor. Bu noktada DOGE’nin rekor seviyelerinin 0,73 dolar seviyeleri olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Analistlerin açıklamalarına göre Dogecoin fiyatını şu anki artığı, genel piyasa yükselişi ile ilgili görünüyor. Dolayısıyla yapılan açıklamalara göre Dogecoin, piyasada yükseliş ivmesi hakim olduğu dönemlerde pump hareketi sergileme potansiyeline sahip ve bu sebeple yukarı yönlü hamleler görülüyor.

Dolayısıyla yapılan açıklamalara göre şu an için Dogecoin’in yeni bir rekor kırma gibi ihtimali bulunmuyor.

Dogecoin’in Sınırı Neresi?

Yapılan açıklamalara göre şu an için Dogecoin en fazla 0,45 dolara kadar yükselebilir. Bunun arkasında 2 sebep olduğu düşünülüyor. İlk olarak düzeltmelerin yaklaştığı ifade ediliyor ve bu noktada gözle görülür geri çekilmelerin yaşanabileceği ifade ediliyor. Dolayısıyla piyasadaki yükseliş ivmesi bir süre hız kesebilir.

İkinci olarak ise 0,45 dolar bandı Dogecoin için çok güçlü bir direnç seviyesi ve bir türlü desteğe dönüşmeyen bir seviye olarak nitelendiriliyor. Bu noktada analistlere göre eğer 0,36 dolar tekrar destek seviye olarak işlem görmeye başlarsa, 0,45 dolara kadar bir yükseliş şansı olabilir.

Sosyal Medya Etkisi

Birçok analistin defalarca dile getirdiği gibi Dogecoin’in bir içsel değerinin bulunmadığı düşünülüyor. Bu sebeple de bu raddeden sonra DOGE fiyatının sadece sosyal medya desteği ile yükselebileceği ve eninde sonunda ciddi bir düşüş yaşayacağı ifade ediliyor.

 

Kaynak: Cointurk

 

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Shiba Inu Yükseliş Trendi Yakaladı, Hedef Tazeledi: İşte İzlenmesi Gereken Seviyeler

Sonrakini Oku

Bu Metrik, Ethereum Rallisinde Çıtayı Yükseltti! ETH Fiyat Hedefleri

Bir Cevap Yazın