Dogecoin (DOGE) Yine Şaşırtmadı: Elon Musk’ın DOGE Hakkında Söyledikleri, Bekleneni Vermedi!

Son dönemde herkesin ama herkesin konuştuğu Dogecoin (DOGE), belki de kısa süreli yükseliş rallisinin sonuna gelmiş olabilir. Elon Musk’ın ABD’nin en büyük televizyon şovlarından Saturday Night Live’a çıkıp burada DOGE hakkında konuşacak olması, söz konusu kripto para için rekor getirmişti.

Musk’ın DOGE Açıklamaları, Etki Yaratmadı

Musk, dün akşam Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu programı ABD dışındakilerin de izleyebilmesi için link bile paylaştı ve beklentiyi yüksek tuttu. Program başladığında yatay seyreden DOGE, Musk’ın açıklamaları sonrasında ise inanılmaz sert bir düşüş yaşadı.

Elon Musk, DOGE’un geleceğin para birimi olduğunu vurguladıktan sonra bunun bütün dünyayı ele geçirecek finansal bir araç olduğunu da ifade etti. DOGE’un herkes gibi kendisine göre de şaka olarak başladığını belirten Musk, şu an ise bunun hiç olmadığı kadar gerçek olduğunu ifade etti. 9 Mayıs tarihinde 90 milyar dolarlık piyasa değerinin bile üzerine çıkan DOGE, neredeyse BNB’yi yakalıyordu.

DOGE, Sert Düştü

Dogecoin’in sınırsız arzının bazılarına göre sorun olduğunu ancak bunun en az ABD doları kadar gerçek ve kullanılabilir olduğunu ifade eden Musk, annesine de DOGE hediye ettiğini vurguladı. Musk’ın bu açıklamaları ise klasik tweetlerinden öteye gidemedi ve DOGE ile ilgili hiçbir yenilik ortaya konmadı.

Son dönemde %700 gibi inanılmaz bir yükseliş elde eden DOGE ise bu konuşma sonrasında azalan beklentiler ile inanılmaz bir düşüş yaşadı. Son 24 saat içerisinde %30 ve üzeri düşüş yaşayan DOGE, yakın vadede başladığı yere yani 0,10 dolara çekilebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

VanEck Ethereum ETF Başvurusu ETH’nin Daha da Güçlenmesini Sağladı

Sonrakini Oku

ETH ve BTC Rekabeti: Ethereum’un Bitcoin’in Yerini Alması Kaçınılmaz Mı?

Bir Cevap Yazın