Dogecoin (DOGE) Ödemeleri Twitter’a Geliyor Mu?

Dogecoin (DOGE) meraklıları, Twitter’ın Tip Jar’ına kripto para biriminin eklenmesiyle ilgili fırsatları vurguluyor. Elon Musk’ın twitter’ı satın almasından sonra bu durum daha sık gündeme geliyor gibi görünüyor. 

DOGE, Twitter’a Eklenecek Mi? 

“cb_doge” Twitter kullanıcı adına sahip bir Dogecoin grafik tasarımcısı, en büyük meme token’ını eklemenin, popüler mikroblog platformuna ve Twitter’daki içerik oluşturuculara birçok fayda sağlayacağını belirtti. Dogecoin grafik tasarımcısına göre, Twitter’ın Tip Jar’ına Dogecoin eklenirse, DOGE kullanıcıları doğrudan profilleri üzerinden kripto para birimindeki diğer kullanıcılara tip verebilecek. “cb_doge”, insanların meme tokenı hakkında yapılan her gönderi için bir birim DOGE ile ödüllendirileceğini de kaydetti. Benzer şekilde insanlar Direkt Mesajlar (DM) ve Twitter Alanları aracılığıyla 11. en büyük kripto para birimini de gönderebilirler. 

Öte yandan bu görüşlere yanıt veren Dogecoin’in kurucusu Shibetoshi Nakamoto da mem token’a fayda katan fikirleri her zaman desteklediğini belirtti. Zaten Shibetoshi Nakamoto, kripto para biriminin yaygın olarak benimsenmesinin ardından Twitter ekibini sürekli olarak Tip Jar’a Dogecoin’i eklemeye çağırmıştı. Ancak Dogecoin’i Twitter’ın Tip Jar’ına eklemeye yönelik tüm çabalar sonuçsuz kaldı. 

DOGE ve Twitter Adımları 

İlginç bir şekilde Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk, sosyal medya şirketinde %100 hisse alma onayı verildiğinde, Dogecoin destekçileri kripto para biriminin Twitter’ın tip hizmetine ekleneceği konusunda iyimserler. 

Musk ayrıca birkaç gün önce bir Dogecoin meraklısının Tesla yöneticisinin mikroblog platformundaki diğer kullanıcılara tip vermek için kullanılacak DOGE’yi eklemeyi düşüneceğini belirtmesinin ardından bunu Twitter’da da doğruladı. 

Öte yandan Amerikalı bir girişimci olan Mark Cuban da Dogecoin topluluğunun, Twitter platformunda kripto para birimi hakkında yasadışı gönderiler yapmaktan spam göndericilerle mücadele edebilmesi için yeni bir yol önerdi. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

FIFA Ortaklığı İle Bu Altcoin Yüzde 20 Arttı!

Sonrakini Oku

Ethereum (ETH) Yüzde 35 Düşebilir! BNB, SOL ve XRP Düşer Mi?

Bir Cevap Yazın