Dogecoin Dipten Alım Fırsatı Adına Sinyaller Veriyor: DOGE Fiyat Analizi

En popüler şaka kripto para birimi Dogecoin, bu sabah erken saatlerde kaydedilen ve kripto para piyasasının 300 milyar dolardan fazla değer kaybetmesine yol açan gerilemede %13 düştü. Kripto paraların kızıla bürünmesi, piyasa değerinden 300 milyar doların üzerindeki bir miktarı süpürürken düşüş, fırsata çevrildi.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş

Dogecoin fiyatı %13 düşüşün ardından 0.23 doların üzerinde işlem görüyor. Kripto para piyasası, lider Bitcoin’in 58.000 dolara kadar gerilemesi öncülük etti. CMC verilerine göre birçok altcoin kızıla renge büründü.

Altcoin’ler son 24 saatte toplu olarak 100 milyar dolardan fazla değer kaybetti. Ethereum %12 düşerek 4.000 dolar sınırına yaklaşırken piyasa değeri 500 milyar doların altına düştü. Uzman analistlere göre piyasa genelindeki mevcut düzeltme, yükselişin devamı adına sağlıklı bir hamle. Dogecoin fiyatı, 0.24 dolar seviyesini rampa olarak kullanmaya hazırlanıyor. Düşüş trendini agresif bir şekilde savunan boğalar önemli noktaları başarıyla test etti.

Dogecoin’de İzlenmesi Gereken ve Beklenilen Seviyeler

50 günlük Basit Hareketli Ortalama dirence çevrilirken RSI aşırı satış bölgesine adım attı. Bu da ayıların Dogecoini fiyatında momentumu eline alıdğına işaret ediyor. Ancak uzmanlara göre Dogecoin, 50 günlük SMA seviyesini geçerek 100 günlük SMA’yı ifade eden 0.26 dolar trend çizgisini süpürürse yükseliş eğilimi doğrulanmış olacak. Bu adım, satış baskısının düştüğünü gösteren ilk işaret olacaktır.

Dogecoin fiyatı yükseliş trendinin doğrulanması ile 0.28 dolara ve daha sonra 200 SMA direnci olan 0.2838 dolara doğru hareket edecektir. Şu sıralarda kripto para piyasasının hareketli seyri ise yatırımcıları alım satımdan önce mantıklı düşünmeye davet ediyor. Dogecoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.24 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Londra Meclis Üyesinden “Şehirdeki Kripto Para Birimi Reklamları Kısıtlansın” Çağrısı!

Sonrakini Oku

Elon Musk Fiat Para Birimlerini Topa Tuttu! Fiat Paraları Kripto Paralarla Karşılaştırdı

Bir Cevap Yazın