Dikkat: Ripple dolandırıcıları YouTube’da kol geziyor!

YouTube’da Ripple CEO’su Brad Garlighouse’u taklit eden bir kanal, 50 milyon XRP dağıtacağı vaadiyle izleyicileri dolandırıyor.

Kripto para dolandırıcılığı endüstri için yeni bir şey değil. Ancak bu son dolandırıcılık faaliyet, yatırımcıları 50 milyon XRP tokenin yönlendirmek için Ripple Brad Garlighouse’un CEO’sunu taklit ediyor.

Muhtemelen bir dolandırıcı ilk kez bu kadar ünlü bir kişiliği taklit etmeye çalıştı.

Dünyanın en popüler video platformu YouTube’un bir kripto dolandırıcılığı yatağı olduğu biliniyor. Video paylaşım sitesinde sık sık yeni dolandırıcıklar ortaya çıkıyor. Ripple topluluk üyeleri XRP yatırımcılarını bu dolandırıcılık konusunda uyarıyor.

XRP topluluğu, YouTube’daki ilgili kanalı kapatmak ve dolandırıcılığı derhal ortadan kaldırmak için birçok istek gönderdi. İddia edilen YouTube kanalında Brad Garlinghouse ismini ve fotoğrafını kullanan kişi, 50 milyon XRP tokeninden oluşan bir hediye tartışıyor. İzleyiciler, bir gecede yok olan hava damlası dolandırıcılıklarına yatırım yapmaya başladı.

Ethereum ve Ripple gibi kripto devlerinin asla hediye programı yapmadıklarını belirtmek gerek. Daha önemlisi, yatırımcılarından asla para istemiyorlar. Bunlar köklü mirasa sahip büyük markalardır.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

FED Son Kozunu Oynadı, Kriptolar Atağa Geçti, Bitcoin%10 Yükseldi

Sonrakini Oku

Bitcoin’in 3.000 Dolar Bandına Düşmeyeceğini Gösteren 3 Sebep!

Bir Cevap Yazın