Dikkat: İndikatöre Göre Bitcoin Büyük Bir Harekete Hazırlanıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fiyatı genellikle hem aşağı hem de yukarı yönlü büyük kırılmalar yaşamakta. Bitcoin bu genel hareketine rağmen geçtiğimiz birkaç haftadır durağan bir trend çizmekte ve 8.000 dolar bandını korumakta.

Analistler de bu durgunluğun yakında biteceğini, daha önce çoğunlukla doğru sinyaller veren Bollinger Bandı indikatörünün önemli bir noktaya geldiğini vurgulamakta.

Bitcoin Volatilitesi Rekor Kırabilir

Kripto para analisti Faisal Sohail, Bollinber Bandı içerisinde sıkışma yaşanmaya başladığını grafikle beraber ifade etti ve daralan bant içerisinde genellikle hangi yöne doğru gidileceğine dair bir ipucu olmadığını da sözlerine ekledi. Analiste göre grafikten anlaşılabilecek en kesin sonuç, yakında çok sert bir hareket görüleceği ve volatilitenin yeniden rekora koşacağı şeklinde yorumlanabilir.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.278 dolarlık birim fiyata ve 149 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip. Başka bir popüler kripto para analisti PlanB ise yarılanma sonrasında BTC’nin 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşabileceğini vurgulayarak yükseliş beklentisi içerisinde olduğunu açıklamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bakkt ve Bitcoin’in Çöküşü Arasında İlginç İlişki!

Sonrakini Oku

İndikatörde Beklenen Hareket Geldi: BTC Nereye Kadar Düşecek?

Bir Cevap Yazın