Dikkat: Bitcoin’i (BTC) Derin Bir Düzeltme Bekliyor Olabilir

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin (BTC), “eski trend çizgisi” olarak bilinen sınırın altına düştüğü için şu anda yaşanan düzeltmeyi daha da alt sınırlara doğru genişletme ihtimali olduğu düşünülüyor.

Bitcoin Fiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden birine göre, söz konusu trend çizgisi Mart 2020’den beri Bitcoin’e destek görevi görüyordu. 30 Eylül’de BTC/USD kuru fiyat tabanının altına düştü ve yükselen trend çizgisini dirençe çevirdi.

TradingView analisti, ABD doları endeksi (DXY) grafiğinde de benzer bir eski trend çizgisi tespit etti. Sadece bu sefer, çizgi yukarı yerine aşağıya doğru yöneliyordu. Analist, endeksteki son yükselişin fiyatını azalan trend çizgisinin üzerine çıkarıp desteğe dönüştürdüğünü belirtti.

Analist konuyla ilgili olarak, “Tamamen teknik bir bakış açısıyla, Bitcoin’in eski trend çizgimizi kırdığını ve şu anda direnci iki kez yeniden test ederken ABD doları desteğini de ikinci kez test ettiğini görebiliyoruz. Tüm bunlar dikkate alındığında, Bitcoin’in bir tür düzeltme yaşayacağını varsayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Temel Göstergeler

Analist, Bitcoin piyasasındaki düşüş eğilimini destekleyen makro temeller olduğunu da ifade ediyor. Analiste göre, 3 Kasım’daki ABD başkanlık seçimleri öncesinde artan borsa volatilitesi ABD dolarına olan talebi artıracak. Bitcoin’in sahip olduğu güvenli liman statüsüne rağmen insanlar, varlıklarını nakitte tutmak isteyecek. Dolayısıyla analiste göre, Bitcoin’de bir düşüş yaşanacak.

Ancak çoğu önemli isme göre Bitcoin fiyatı orta ve uzun vadede boğa piyasası eğiliminde olacak. Dolayısıyla analistler yakın vadede yaşanabilecek geri çekilmeler konusunda panik yapılmaması gerektiği ifade ediliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Twitter CEO’sunun Şirketinden Bitcoin (BTC) İçin Müjdeli Haber!

Sonrakini Oku

Uzman: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeden Sonra Durdurulamaz

Bir Cevap Yazın