Devasa XRP İşlemleri Gerçekleşiyor: XRP Fiyatında Son Durum!

Kripto para birimlerinde düşüşler yaşanırken büyük işlemlere de tanık oluyoruz. Elde edilen son bilgilere göre büyük işlemler gerçekleştirilen kripto para birimlerin arasında 24,5 milyar dolarlık piyasa değeri 6. en büyük kripto para birimi olan XRP de yer alıyor.

Büyük XRP İşlemleri

Whale Alert’e göre, son 24 saat içinde büyük kripto borsaları ve anonim dijital cüzdanlar tarafından düzinelerce XRP işlemi gerçekleştirildi. Büyük XRP işlemlerinin tek seferde gerçekleşmiş olması ise dikkat çekti. Örneğin 256 milyon XRP’lik bir işlem bilinmeyen iki cüzdan arasında gerçekleşti.

Whale Alert, işlem yapan adreslerden bazılarının büyük merkezi kripto para borsalarına ait olduğunu tespit etti. Yine de anonim işlemlerin olması da dikkatleri çekiyor. XRP işlemi yapan borsalar arasında ise Binance, FTX, Bittrex, Bitstamp ve BitGo bulunuyor.

Yapılan açıklamalara göre borsalar toplamda 422.3 milyon XRP işlemi gerçekleştirdi. Bununla birlikte, tek bir işlemde aktarılan en önemli XRP miktarı toplam 256.234.246 token’lık işlemdi.

XRP Fiyatı

Büyük işlemlerin hangi amaçlarla gerçekleştiği bilinmemekle birlikte kripto para birimi son 24 saat içinde nispeten stabil kaldı ve iki günlük kayıpları konsolide etti. XRP yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,51 dolardan işlem görüyor. Analistlere göre şu anda XRP’nin ilk olarak 0,54 dolarlık direnci kırması gerekiyor.

Bunun yanında XRP genel piyasa koşullarının yanında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile olan davası da etkiliyor. Uzman isimler dava sürecinin 2023’e kadar uzayabileceğini ifade ediyor. Ancak yine da dava sonuçlanmasından sonra XRP fiyatının yukarı yönlü hamle yapabileceği yorumlar arasında yer alıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: Coinbase Verileri Açıklandı!

Sonrakini Oku

Metaverse Arsalarının Değeri Dipte: Alım İçin Tam Zamanı!

Bir Cevap Yazın