Dev Teknoloji Şirketinden Önemli Hamle: Metaverse Odaklı Akıllı Telefon Geliyor!

Android pazarında yıllarca süren durgunluğun ardından HTC‘nin geri dönüşe hazır olduğu görülüyor. Yeni bir rapora göre HTC, önümüzdeki ay Metaverse‘e odaklanan “üst düzey” bir Android akıllı telefon duyuracak.

HTC, Metaverse Odaklı Telefon Çıkaracak

Dünyanın önde gelen telefon ve tablet üreticisi HTC’nin yakın tarihli bir MWC etkinliği sırasında HTC Vive Asya-Pasifik GM Charles Huang tarafından “üst düzey” bir cihaz olarak tanımlanan yeni bir Android akıllı telefonunu Nisan ayında tanıtacağını bildirdi.

HTC, son yıllarda Android pazarından tamamen ayrılmamış olsa da, şirketin çabaları amiral gemisi modellerin peşinden gitmek yerine büyük ölçüde bütçe pazarına odaklandı.

Ancak görünüşe göre HTC, yeni tanıtacağı Android cihazının odak noktasında Metaverse‘e yer verecek. Bununla birlikte HTC’nin yeni çıkaracağı telefonun, AR ve VR uygulamaları için tasarlanacağı belirtilirken bu ayrıntıların ötesinde cihazla ilgili başka bir özellik veya ayrıntıya yer verilmedi.

Özellikle HTC, geçtiğimiz yılın Ekim ayında Vive Flow VR kulaklığını duyurdu ve kulaklığın denetleyicisi olarak çalışması için bir Android akıllı telefona ihtiyacı vardı. Şirket tarafından bu konuda herhangi bir açıklama yapılmasa da, bu yeni akıllı telefonun, HTC’nin Vive Flow VR kulaklığı veya daha yeni bir sürümle bir bağlantısı olması muhtemel görünüyor.

Viveverse Duyuruldu

Bununla birlikte HTC, MWC 2022’de açık kaynaklı bir metaverse platformu olan “Viveverse”in de duyurusunu yaptı. Evet, “metaverse telefon” kulağa biraz tuhaf geliyor olabilir, ancak HTC’nin Vive’ı yanına alması ve Viverse’i yakında çıkacak olan akıllı telefona entegre etmesiyle işler HTC’nin lehine düşebilir.

HTC’nin metaverse odaklı bir telefon çıkaracak olması, popüler telefon ve tablet üreticisinin yeni bir trende atlamak için bir akıllı telefon kullandığı ilk hamlesi değildi. Öyle ki şirket, 2018’de kripto para birimine odaklanan blockchain için optimize edilmiş bir akıllı telefon  olan HTC Exodus’un tanıtımını yapmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Balinalar Bu Altcoin’e Akın Ediyor!

Sonrakini Oku

Kripto Para Piyasası Düşüşte: Bitcoin (BTC), 40.000 Doların Altına Geriledi!

Bir Cevap Yazın