Dev Moda Markası da Bu Kervana Katıldı! Kripto Para Ödemelerini Kabul Edecek!

Üst düzey İtalyan moda markası Gucci, hizmetlerini Kuzey Amerika’daki 111 mağazasının tümüne genişletmeyi planlayarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki beş mağazasında ay sonuna kadar kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Gucci, Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başlıyor

Önde gelen moda markası Gucci, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve beş stablecoin dahil olmak üzere 12 kripto para birimini mağazalarında kabul edeceğini açıkladı.

New York, Los Angeles, Miami, Atlanta ve Las Vegas’taki pilot konumlarda, mağazada kripto ile ödeme yapan müşterilere, dijital varlık cüzdanları aracılığıyla ödeme yapmaları için QR kodlu bir e-posta gönderilecek.

Bununla birlikte çalışanlar, lansmana hazırlık olarak kripto, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve Web3 hakkında eğitim ve öğretim almaya başladı.

Ayrıca Gucci, geçtiğimiz günlerde 2022’de piyasaya sürülen iki NFT koleksiyonuyla Web3’ü benimseme çılgınlığına dahil oldu.

İlk NFT’si, Haziran 2021’de Christie’s tarafından düzenlenen bir çevrimiçi açık artırmada 25.000 dolara satılan aynı adı taşıyan giyim koleksiyonundan ilham alan Aria adlı 4 dakikalık bir filmdi.

Öte yandan Gucci, Şubat ayında The Sandbox‘ta sanal arazi satın alarak Vault e-mağazasını yansıtan dijital bir perakende deneyimi geliştirerek Web3’e yönelik çalışmalarını daha da genişletti.

Lüks Markalar Kripto ve Web3’e Yöneliyor

Üst düzey markalar kripto ve Web3 alanına hızlı bir giriş yapmak için çalışmalarına devam ediyor. Mart ayında Off-white moda markası Paris, Milano ve Londra’daki mağazalarında altı kripto para birimi ile ödeme kabul etmeye başladı.

Bununla birlikte LVMH’nin lüks saat markası Hublot, yalnızca Bitcoin kullanılarak satın alınabilecek sınırlı sayıda bir koleksiyon yayınladı, daha yakın zamanda marka, soğuk cüzdan sağlayıcısı Ledger ile ortaklık kurdu ve Şubat ayında sınırlı sayıda bir saat ve Ledger Nano X’i piyasaya sürdü.

Saat markaları Franck Muller ve Norgain ile moda markası Phillip Plein kripto paraları kabul eden diğer markalar arasında yer alıyor. Hatta otomobil bayileri ve otomobil üreticileri bile üst düzey araçlar için dijital varlıkları kabul ediyor.

Lüks fitness şirketi Equinox Group, 3 Mayıs’ta New York City merkezli kulüpleri için kripto ödemelerini kabul etmeye başladı ve yıllık üyelikler 1.4 ETH veya 4.044 doların hemen altında başladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dolandırıcılar Yine İş Başında! Bu NFT Coin’i Kullanarak Milyonlarca Dolar Çaldılar

Sonrakini Oku

Son Dakika: FED Faiz Kararını Açıkladı! Kripto Paralar Nasıl Etkilenecek?

Bir Cevap Yazın