Dev Kripto Para Şirketinde Yer Yerinden Oynuyor: CEO İstifa Etti

Kripto para sektörünün en eski ve en çok kullanılan fiyat ile veri takip sitelerinden olan CoinMarketCap şu an için oldukça sarsıntılı günler yaşıyor. CoinMarketCap’in geçtiğimiz aylarda Binance kripto para borsası tarafından satın alındığı biliniyor ve o tarihten beri hiçbir şey eskisi gibi ilerlemedi.

CoinMarketCap CEO’su Carylyne Chan’in, beraber çalıştığı iki üst düzey yönetici olan Jeremy Seow ve Spencer Yang’ı yanına alarak şirketten ayrıldığı ortaya çıktı.

CoinMarketCap’de Deprem Etkisi

2018 yılının Ocak ayından beri CMC bünyesinde çalışan Chan, 31  Ağustos tarihinde ise ayrılığını herkese açık bir şekilde duyurdu. Nisan ayında Binance tarafından yapılan satın alma sonrasında geçici CEO pozisyonuna geçiş yapan Chan’in ayrılacağı tahmin ediliyordu.

Buna rağmen ayrılığın çok daha geç bir süreçte ve Chan’in planları hayata geçirildikten sonra gerçekleştirileceği tahmin edilmekteydi. Chan, kısa süre önce verdiği bir röportajda CMC Alexandria isimli eğitsel projesini dile getirmişti. Bu proje an itibariyle herhangi bir gelişme yaşamadı ve bunun hayata geçirilip geçirilmeyeceği bilinmiyor.

CoinMarketCap yönetimi tarafından yapılan açıklamada ayrılan yöneticilerin yerine yeni yöneticilerin işe alınacağı ve çok yakın bir zaman içerisinde duyurunun yapılacağı belirtildi. CoinMarketCap’in geçtiğimiz günlerde ücretsiz kripto para dağıtacağı programını açıklaması firmaya yönelik olumlu bir dönüt sağlasa da Binance borsasının yaptığı satın alımdan sonra platforma yönelik güvenini zedelendiği biliniyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Şeytanın Bacağını Kırdı: Beklenen ETH Rekoru Geliyor Mu?

Sonrakini Oku

Ethereum Fiyatı İçin En Kritik Nokta Belli Oldu

Bir Cevap Yazın