Dev Fon Yöneticisi, İddiaları Yanıtladı: Elindeki ETH ve BTC’leri Sattı mı?

Kripto para piyasasının en ünlü isimlerinden birisi olan Su Zhu, son dönemde hakkında çıkan iddialara yanıt verdi.

Zhu, Ethereum Sattı mı?

Three Arrows Capital‘in CEO’su olan ve yaptığı analizlerin uzun vadede elde ettiği başarısıyla tanınan Su Zhu, Bitcoin’in (BTC) sert düşüşünde yaptığı yüklü ETH satışları ile şüphe çekti. Kripto para piyasasının hala “süper yükseliş döngüsü” içerisinde olduğunu belirten Zhu’nun buna rağmen yüklü ETH transferleri yapıp bunları satış için kullanması, kendisine olan güveni sarstı.

Zhu’nun herkese “süper döngü sürüyor” demesine rağmen borsalara ETH gönderip satması, yapılan açıklamaya göre doğru. Zhu, ETH sattığı iddialarına net evet yanıtı vermese de yaptığı açıklamada bunu yalanlamadığı görülüyor.

Kripto Paralardaki Süper Yükseliş Döngüsü Sürüyor

Zhu, yayınladığı 2 tweet ile kendisine yönelik iddiaları yanıtladı ve 2018 yılından beri kripto para sektörüne yönelik “net short” pozisyon içerisinde olmadığını vurguladı. Bu da aslında 2018 yılından beri kendisinin sektörün ayı piyasasına girdiğini düşünmediğini gösteriyor. ETH satış iddialarına ilk tweet ile yanıt veren Zhu, bazen zirve noktalarda bazı satışlar yapılması gerektiğini ve bunun daha sonra fiyat çakıldığında dipten alım fırsatı vereceğini vurguladı.

Zhu, devamındaki gönderisinde ise hala net bir short pozisyon açmadığını, buna ek olarak düşüş esnasında kişisel olarak hiç ETH veya DeFi odaklı token satmadığını vurguladı. Şu an düşüş yaşanırken de daha fazla ETH aldığını ve artık daha önce hiç olmadığı kadar ETH’ye sahip olduğunu belirten Zhu, aslında piyasaları rahatlattı.

Ünlü fon yöneticisi, süper yükseliş döngüsünün de devam ettiğini vurgulayarak aslında korkulacak bir şey olmadığı mesajını verdi. Ethereum fiyatı ise bugün itibarıyla 2.000 dolar seviyesini gördü ve panik her geçen gün daha da artıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Pizza Günü Kripto Para Ekosisteminde Nasıl Kutlandı?

Sonrakini Oku

Elon Musk Kripto Paraları Desteklediğini Dile Getirdi

Bir Cevap Yazın