Dev Firmalar Kripto Para Yatırımına Devam Ediyor

Geçtiğimiz hafta Sequoia, Baidu, Nasdaq ve Fidelity kripto para yatırımı yapan holdinglerin başını çekiyordu.

Kripto paraların %80 ile %90 arası değer kaybettiği ayı sezonuna rağmen dijital değerlerle ilgili işletmeler ve Blockchain protokolleri yüksek profilli kurumlardan onlarca milyon dolar yatırım aldı.

4 Aralık’ta dünyanın 2. büyük hisse senedi piyasası Nasdaq ve en büyük 4. değer yönetimi firması Fidelity, ErisX adında bir kripto para borsasına yatırım yaptılar. Şirket ilk fonlama evresinde Fidelity ve Nasdaq’tan toplam 27,5 milyon dolar yatırım aldı. Daha önce TD Ameritrade de ErisX’e yatırım yapmıştı ve akredite yatırımcılar için ABD piyasası şartlarına uygun güvenli bir ekosistem yaratmayı hedeflediklerini açıklamıştı.

Yeni kapitaline kavuşan ErisX CEO’su Thomas Chippas şirket ekibinin hızla genişletileceğini ve en nihayetinde ABD’nin bütün eyaletlerinde hizmet verebilecek seviyeye gelmek istediklerini ifade etti:

Lider firmalardan finansal destek aldık, ErisX şimdiye kadar yapılmış en sağlam, güvenli ve düzenli dijital hizmetleri hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar için sunacak. Fonlamada ikinci evrenin sonuna gelindi, bundan sonra modern platformumuzu geliştirmeye odaklanacağız.

Nasdaq ve Fidelity’nin yeni olgunlaşan kripto para borsalarına yatırım yapması, bu işletmelerin başarı ve sürdürülebilirliğine bakılmaksızın, sektörün geleceğine güven duyduklarını gösteriyor. Büyük firmalar özellikle yeni piyasalarda oldukça temkinli davranır, bu yüzden 27,5 milyon dolarlık yatırım sembolik bir anlam da taşıyor. Özellikle fiyatların düştüğü ve belirsizliğin hakim olduğu zamanlarda yatırımların yapılaması uzun vade planlarının gerçekleştirildiğini gösteriyor. Bununla birlikte yüksek profilli firmaların kripto para alanına yatırım yapması küresel yankı uyandırabilir ve kripto para sektörüne daha fazla yatırımı tetikleyebilir.

Bu hafta Asya’daki en etkili yatırım firmalarından bir tanesi Sequoia ve Çin’in en büyük arama motoru Baidu, Turing ödüllü Dr. Andrew Chi-Chih Yao tarafından yaratılan Blockchain protokolüne 35 milyon dolar yatırım yaptı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bloomberg Analistinden Yatırımcıları Üzecek Bitcoin Fiyat Tahmini

Sonrakini Oku

Justin Sun: “Tron Aralık Ayında Yüzde 400 Büyüyecek”

Bir Cevap Yazın