Dev Firma, Libra Konusunda Facebook İle İş Birliğine Hazır!

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisi olan IBM, bir yöneticisi tarafından yapılan açıklamaya göre Facebook’a kendi blockchain teknolojisini geliştirme konusunda yardım etmeye hazır. IBM konu hakkında yapılan açıklamada bir blockchain ekosistemi geliştirmenin ”takım sporu” olduğuna da dikkat çekti.

IBM’in blockchain genel müdürü Jason Kelly konu hakkında şunları ifade etti:

”Müşterilerimiz Facebook ile çalışmaya hazır ve biz bunu gerçekleştirmek için hepsiyle çalışmaya hazırız.”

Kelly açıklamasının devamında Facebook büyüklüğünde bir firmanın kripto para sektörüne girişinin sadece bu alana değil aynı zamanda blockchain teknolojisi alanına da daha fazla tanınırlık ve meşruluk getireceğini vurguladı. IBM yöneticisi yaptığı bu iyimser açıklamalara rağmen Facebook’un Libra Association olarak bilinen stablecoin konsorsiyumuna katılıp katılmayacağını ise yanıtsız bıraktı.

IBM ve Stellar Ortaklığı

IBM aslında uzun bir süredir kripto para sektörünün içerisinde ve Stellar’ın blockchain ağını kullanarak sınır ötesi bir ödeme ağı kurmak için uğraşmaktaydı. World Wire isimli platform, Stellar kullanan uluslararası bir ödeme sistemi olarak tanıtılsa da, bunun ne derece başarılı olduğu bilinmiyor.

IBM’in hali hazırda devam eden Stellar projesine rağmen Facebook’un Libra projesine ilgi duyduğunu bu şekilde açıklaması, eski projenin beklenen başarıyı sağlayamamış olduğunu akıllara getirdi.

Bunun yanı sıra bundan yaklaşık iki ay önce IBM liderliğinde başka bir blockchain projesi hayata geçirilmiş ve Len00ovo, Vodafone gibi devasa isimler IBM’e katılmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bir Sahte ICO Daha Ortaya Çıktı

Sonrakini Oku

SEC’in Çalışmaları Olumlu Mu Sonuçlanacak?

Bir Cevap Yazın