Dev Finansal Hizmetler Şirketi, Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Etmeye Hazırlanıyor

94 milyar dolar değerindeki finansal hizmet şirketi Stripe, kripto para birimlerini kabul etmeye başlayabilir. 2018 yılında Bitcoin desteği bulunan şirket, piyasa gerilemesinin ardından bu hizmetini kaldırmıştı. Ancak kripto benimsenmesinin göz ardı edilemeyecek boyutlara ulaşması ile şirket eski defterleri tekrar açtı.

Dev Şirket Tekrar Kripto Para Kabul Edecek Mi?

Stripe kurucu ortağı John Collins, geçmişte kripto ödemelerine karşı duruşuyla tanındı. 94 milyar dolarlık bir değerlemesi bulunan ödeme şirketi, yüksek volatilite ve günlük işlemlerde verim eksikliği nedeniyle 2018’de Bitcoin ödeme desteğini sonlandırmıştı.

Medyaya yansıyan güncel bilgilere göre Stripe, tekrar kripto para kabulüne yeşil ışık yaktı. Kurucu ortak John Collins, kripto para entegrasyonu için hazır olmadıklarını belirtirken önümüzdeki dönem için açık kapı bıraktı. Collison, bugünlerde kriptonun insanlar için farklı şeyler ifade ettiğini aktardı.

Deneyimli yönetici insanların kriptooya iki farklı bakış açısını ele alarak şunları kaydetti: “Bazıları kripto para birimlerinin spekülatif alım satım işlemleri veya yatırımdan ibaret olduğunu bazıları ise havale veya günlük ödemeler için kullanım uygunluğunu savunuyor.

Kurucu ortak, kripto para piyasasının 2018’deki görünüme kıyasla büyük gelişim kaydettiğini bildirdi. Solana, ölçeklenebilir bir pazar ortaya çıkarırken Ethereum Layer 2 çözümleri kullanıyor.

Web3’ü Keşfetmek

Stripe, geleneksel deneyimi merkezsiz çözümler ve uygulamalarla birleştirmeyi sağlayan yeni teknoloji olan Web3’ü keşfetmek adına bir ekip kurdu. Kripto para birimlerinin daha fazla benimsenmesine yönelik artan çalışmalar, şirketin endüstriside yoğun araştırma yapmasına yol açıyor. Bu alanda ise en büyük görev şirketin mühendislik başkanı Guillaume Poncin’e düşüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Borsası Bitfinex’teki Dogecoin Short Pozisyonları, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Sonrakini Oku

Adidas, Coinbase İle Ortaklık Kurduğunu Duyurdu!

Bir Cevap Yazın