Dev Ethereum Balinaları Shiba Inu Satarken Bitcoin ve Bu İki Altcoin’i Biriktiriyor

Dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinaları, köpek temalı şaka para birimi Shiba Inu’yu (SHIB) satarken önde gelen kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) ve yeni bir güvenlik tabanlı altcoini satın alıyor.

Balinalar Shiba Inu Satarken Bitcoin ve Bu İki Altcoin’i Biriktiriyor

Önde gelen bir balina izleme platformu WhaleStats‘ın zincir üstü verilerine göre, son 30 gün içinde, derin cepli Ethereum yatırımcıları, Bitcoin‘i (BTC) temsil etmeyi amaçlayan Wrapped Bitcoin (WBTC), güvenlik protokolü Stronger (STRNGR) ve Bored Ape Yacht Club’ın yerel varlığı olan ApeCoin’i (APE) biriktiriyor.

ETH balinaları ayrıca Dogecoin rakibi SHIB, oyun metaverse token’ı The Sandbox (SAND) ve kripto para borsası FTX’in yerel varlığı olan FTX Token (FTT) gibi dijital varlıkları da elden çıkartıyor.

Veriler, yüksek net değerli Ethereum balinalarının yaklaşık 5 milyon dolar değerinde ortalama 108 WBTC, 1,6 milyon dolar değerinde 109 STRNGR token’ı ve yaklaşık 1,2 milyon dolar değerinde 93.000 ApeCoin satın aldığını ortaya koyuyor.

Öte yandan, balinaların 1.3 milyon dolarlık bir WBTC satışı da oldu ve bu da WBTC’nin net girişini yaklaşık 3.7 milyon dolara seviyelerine getirdi. Bununla birlikte merkezi olmayan kripto para platformu Serum (SRM) da yaklaşık 120.000 dolarlık mütevazı bir net satışa sahipti.

Ayrıca, varlıklı yatırımcılar yaklaşık 4,5 milyon dolarlık FTT, 1 milyon doların biraz üzerinde SAND ve 1.4 milyon dolarlık Shiba Inu satışı gerçekleştirdi.

Balinalar Son 24 Saatte 1.5 Milyar Dolarlık Shiba Inu Aldı

Yakın tarihli bir WhaleStats tweet’ine göre, balinalar o zamandan beri SHIB’deki rotayı tersine çevirdi ve içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saat içinde, yaklaşık 37.000 dolar değerinde 1.5 milyar dolarlık şaşırtıcı bir SHIB satın aldı.

Balinaların satın aldığı diğer dijital varlıklar arasında sanal gerçeklik tabanlı metaverse platformu Decentraland (MANA) ve sentetik varlık küratörü Synthetix (SNX) yer alıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

NFT Yatırımcıları Dikkat! Yeni Bir Akıllı Kontrat Saldırısı Hızla Yayılıyor! Bu Saldırıdan Nasıl Korunulur?

Sonrakini Oku

Bu Altcoin Web3 İçin 100 Milyon Dolar Harcayacak!

Bir Cevap Yazın