Dev Borsadan Ethereum ve Kripto Para Yatırımcılarını Üzecek Haber

Ethereum (ETH) kesinlikle şu sıralar lider kripto para birimi Bitcoin’den bile daha popüler ve bunun en büyük sebebi DeFi uygulamaları olarak biliniyor. Kripto para sektöründe görülen DeFi çılgınlığının özellikle dün piyasaya sürülen Uniswap (UNI) token’ları ile çok daha net bir görünüm aldığı biliniyor.

UNI gibi Ethereum ağı tabanlı kripto para birimleri bazı yatırımcılara kazanç getirse de bunun ağı inanılmaz şekilde tıkadığı da bilinmekte. Özellikle UNI’nin piyasaya sürülmesinden sonra Ethereum madencilerinin 1 saat içerisinde 1 milyon dolar  gibi inanılmaz bir işlem ücreti geliri elde etmesi, dev kripto para borsası Coinbase’i de çaresiz bıraktı.

Coinbase Artık ETH Ağındaki İşlemlerden Ücret Alacak

Coinbase ve Coinbase Pro daha önce ETH ağı tabanlı işlemlerden herhangi bir ücret almıyor ve bunu müşterilere yansıtmak yerine kendi ödüyordu. Ancak işlem ücretlerinin çılgın boyutlara ulaşması Coinbase’i de çaresiz bıraktı.

Borsa tarafından yayınlanan bir duyuruda bundan sonra Ethereum ağı tabanlı transferlerin işlem ücretlerinin yatırımcılara yani kullanıcılara yansıtılacağı vurgulandı.

Bu durum geçtiğimiz günlerde Binance tarafından da duyurulmuştu. Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin rekor kırdığı dönemde Coinbase’in böyle bir adım atması ise oldukça normal olarak yorumlanmakta.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

3 Ayda Yüzde 1.000.000 Artan Kripto Para, Yolun Sonuna Mı Geldi?

Sonrakini Oku

Ethereum (ETH) Yatırımcıları Değil, Madencileri Zengin Oldu!

Bir Cevap Yazın