Dev Borsa Kullanıcılara Ücretsiz Dağıtacağı Kripto Parayı Açıkladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, daha önceki yıllarda başlattığı Earn programı ile kripto para yatırımcılarına ciddi miktarda fon dağıtmıştı. İlk olarak Basic Attention Token, Stellar Lumens, 0x ve bunun gibi kripto paraları dağıtan Coinbase şimdi ise bir DeFi projesine odaklanmış durumda.

Coinbase Earn, Compound Dağıtacak

DeFi sektörünün en önemli projelerinden birisi olan Compound (COMP) da kendine Coinbase Earn üzerinde yer buldu. Birkaç eğitici içeriği izleyen ve devamında Coinbase Earn tarafından hazırlanan sorulara yanıt veren kullanıcılar ücretsiz dağıtılacak COMP’lardan kazanma şansına sahip olacak.

Kullanıcılar Compound ile ilgili bilgileri öğrenip bunun karşılığında sorulan birkaç basit soruyu yanıtlayarak yaklaşık 10 dolar değerinde ödül kazanabilmekte. Tabii ki bu para soruları yanıtlayan herkese değil belirli bir sıraya göre dağıtılmakta.

Coinbase daha önce iki DeFi projesi MakerDAO ve Kyber Network için de benzer bir girişimde bulunmuş ve büyük ilgi çekmişti. Şimdi DeFi sektörünün en önemli kripto para birimlerinden birisinin aynı programa dahil edilmesi kesinlikle ilgi çekecek gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple (XRP) Yöneticisi En Büyük Pişmanlığını Açıkladı!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının “Korkuyla” Beklediği Gelişme Ertelendi

Bir Cevap Yazın