Dev Bankadan Ripple Müjdesi!

İspanya’nın en büyük bankalarından birisi olan Santander, yeni yaptığı bir açıklamada Ripple tabanlı uluslararası ödeme sistemi One Pay FX’in 2020 yılında Meksika’da kullanmayı planladığını belirtti.

Ripple Ağı Tabanlı Ürün Bir Ülkede Daha Kullanılacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) 6 Mart tarihinde yapılan bildiriye göre, Meksika için bu hizmet 2020 yılının ortalarından itibaren kullanılacak. Ripple’ın RippleNet teknolojisini kullanan One Pay FX, XRP’den bağımsız bir yapıya sahip ve altyapıda söz konusu kripto para birimini kullanmıyor.

Santander sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ve SEC’e verilen bildiride yeni hizmet hakkında şunlar ifade edildi:

“Bu hizmet bireyler ve küçük ile orta çaplı kurumlar için uluslararası ve çoklu koridorlu bir blockchain çözümüdür.”

One Pay FX ilk olarak Santander’in İspanya, Brezilya, Polonya ve İngiltere içerisindeki şubelerinde kullanıma alınmıştı. 2018 yılında başlayan bu kullanım oldukça olumlu sonuçlar verdi ve 2019 yılında Portekiz ile Şili de ürünü kullanmaya başladı.

Santander’in yaptığı açıklamaya göre ürünün sunduğu en büyük avantajlar şeffaflık, tahmin edilebilirlik, rekabetçi masraflar ve daha iyi hız olarak biliniyor. SWIFT gibi küresel ödeme hizmetlerine karşı daha iyi fiyat ve hız avantajı sunan Ripple bu sayede 300’den fazla kurumsal üyeye de ulaşmayı başarmıştı.

Aslında Santander, Ripple hakkındaki müjdeyi bundan aylar önce vermişti. Yeni ürününü Latin Amerika’da kullanılacağı bilinse de bunun hangi ülke olduğu o tarihlerde kesinleştirilmemişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance’in 400 Milyon Dolarlık Satın Alımı Ortaya Çıktı!

Sonrakini Oku

John McAfee: “Gizlilik Odaklı Kriptolar Hiperenflasyondan Kurtarabilir”

Bir Cevap Yazın