Dev Bankadan Metaverse Adımı! Metaverse Fonu Geliyor!

Dünyanın en büyük bankaları arasında bulunan HSBC, yaptığı bir açıklama ile Metaverse İsteğe Bağlı Strateji portföyünü Asya’daki özel bankacılık müşterileri ile buluşturacağını açıkladı. Banka bu adım ile internetin bir sonraki şekli olarak görülen metaverse’ün getirdiği fırsatları yakalamayı amaçladıklarını belirtti.  

HSBC’den Metaverse Fonu 

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan HSBC, Asya’daki özel bankacılık müşterileri için dijital dünyaya yatırım yapan ve isteğe bağlı yönetilen bir portföy başlatıyor. Banka yaptığı açıklamada, bu stratejinin önümüzdeki on yılda metaverse ekosisteminin gelişmesinden küresel olarak ortaya çıkan büyüme fırsatlarını yakalamayı amaçladığını belirtti. Yapılan açıklamalarda, “Metaverse’ün internetin bir sonraki hali olması bekleniyor” sözleri kullanıldı. 

Metaverse, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve internetin bir araya gelmesiyle oluşturulan sürükleyici bir dijital dünya olarak tanımlanabilir. Mart ayında HSBC, spor, e-spor ve oyun ekosistemi ile etkileşim kurmak için bir arsa satın alarak The Sandbox metaverse’e giren ilk küresel banka olduğunu açıklamıştı. Citi ise geçen haftaki bir raporda, metaverse ekonomisi için toplam pazarın 2030 yılına kadar 13 trilyon dolar kadar büyük olabileceğini ifade etti. 

Fonun Detayları 

Banka, Metaverse İsteğe Bağlı Strateji portföyünün beş temel alana odaklanarak aktif olarak yönetileceğini dile getirdi. Bu beş temel alan ise altyapı, bilgi işlem, sanallaştırma, deneyim/keşif ve insan arayüzü olacak. 

Yapılan açıklamalara göre Metaverse İsteğe Bağlı Strateji portföyü, HSBC’nin Asya’daki yüksek net değere ve ultra yüksek net değere sahip profesyonel ve akredite yatırımcı müşterilerine özel olacak. Ayrıca konu ile ilgili açıklamalarda Metaverse İsteğe Bağlı Strateji portföyünün, HSBC Portföy Yönetimi tarafından yönetileceği ifade edildi. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Balinalarının Tercihi Hala Aynı: Bu Altcoin’e Yatırımlar Sürüyor!

Sonrakini Oku

Yüzde 200 Artabilir! 2 DeFi Altcoin İçin Ralli Bekliyor!

Bir Cevap Yazın